Son Dakika Haberler

İstanbul’da Kırmızı Alarm

İstanbul’da Kırmızı Alarm
Okunma : 1.715 views Yorum Yap

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, İl Sağlık Müdürü, saha koordinatörleri ve başhekimlerle birlikte corona virüsü salgınına dair bir toplantı yaptıklarını duyurdu.

Koca, toplantıyla ilgili paylaşımında “Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık” dedi. Koca, yaptığı son paylaşımda ise “İstanbul’da vaka sayısı Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı” ifadelerini kullandı. Bakan Koca, açıklamasının devamında da “İstanbul’da en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz. Mecbur olmadıkça kalabalık ortama girmeyin” diye yazdı.

Koca, paylaşımında “Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık” dese de hangi kararların alındığını açıklamaması dikkat çekti.

Öte yandan İstanbul’u ilgilendiren söz konusu pandemi toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrılmadığı fotoğraflara yansıdı. İmamoğlu’nun davet edilmediği ve toplantıdan Bakan Koca’nın paylaşımıyla haberdar olduğu öğrenildi.

VALİLİK KAYNAKLARI: ANİ GELİŞTİ – İMAMOĞLU ÇAĞRILMADI

İmamoğlu’nun toplantıya çağrılmamasıyla ilgili Independent Türkçe, Valilik kaynaklarından edindiği bilgileri aktardı.

Habere göre; Valilik kaynaklarından; “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu il bazında gerçekleşen pandemi kurulu toplantılarına katılıyor. Ancak bugünkü toplantı ani gelişti. Markar Esayan’ın cenazesinde Vali ve Koca birlikte hastaneye gidiyorlar, ardından da böyle bir toplantı gerçekleşiyor” denildi.

İşte o toplantıdan kare: