Son Dakika Haberler

İstinyelilerden Balık ve Horan ile Yaz’a Merhaba

İstinyelilerden  Balık ve Horan ile Yaz’a Merhaba
Okunma : 136 views Yorum Yap

imageİstinyeliler Derneği Geleneksel Balık ve horon şenliği 2. İstinye tersane alanında gerçekleşti.

İstinye halkının balık ekmege ilgisi yoğundu, her kesimden insanları. Pazar günü öğlen saatinde bir arada olduğu etkinlikte Dernek yönetimi 2 defa gerçekleştirdikleri etkinlik için mutlu oldular.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun, Meclis Üyesi Ali Görgülüer, Salih Akıncı, Nihal Mevruz, Mustafa Balcı, Eski Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ve Muhtarlar katıldı.

AKP İstanbul millet vekili İsmail Safi, AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Eski meclis üyesi Cemil Özbalta, İsmail Bülbül ilçe yöneticileri katıldılar,

Dernek Başkanı ve İstinye. Muhtarı olan Recep Alkan Her zaman istinyelilerin refahı ve mutluluğu için çalışmalar yapıyoruz, yönetimimizde meclis üyeleri olduğu derneğimizin İstinyelilerin her türlü sorunları ile ilgili projelerinin yanında zaman içinde topluca bir arada olmanın çalışmaları içinde moral motivasyon ve birlik beraberlikler kuruyoruz, Boğazın güzellikleri içinde istinye farklı bir yerde bulunmaktadır, Ramazan etkinliklerininde burada tekrar yapılacak olması istinyenin çok hareketli günler yaşayacağı mubarek ramazan ayında yine vatandaşlarımız ile birlikte olacağız dedi.

İstinyeliler Derneği yönetim kurulu üyesi CHP meclis üyesi Ali Görgülüer ise 2. Balık ve horon festivali yapıyoruz lakin hedeflediğimiz dernekçiliğe henüz ulaşamadık, dernekçilik gönüllülük esasında olmaktadır, 2 yıllık dernek olmanın dezavantajları mutlaka olmaktadır, gelecek senelerde daha ciddi boyutta çalışamalar yapılaması için gönüllülük esasında istinyelilerin katılım göstermesi ve derneğe sahip çıkmaları gerekmektedir, mahallemizin konumu ve tarihi açısından farklı projeler üretmekteyiz, zorluk içinde yapılan kurumsal ilişkiler ve Belediye içerisinde Meclis te görev almamız elbette istinyenin kazanımı olacaktır, yeni dönemde herkesin ve tüm istinyelileri bu sorumluluğa davet ediyorum.