Son Dakika Haberler

İTFAİYE’YE SİYASİ RED 

İTFAİYE’YE SİYASİ RED 
Okunma : 262 views Yorum Yap

İBB meclisinde, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Yangınları Önleme ve Denetleme için Müdürlük kurulması teklifi verildi, Bu teklif AK Parti Grubu tarafından reddedildi.

İBB Meclis Hukuk Komisyonu üyesi Av. Melendiz Dalyan İzgi, Meclis de yangın önleme ile ilgili yapmış olduğu konuşmada siyasi ayrıntıya dikkat çekti.

İTFAİYE’YE SİYASİ RED 

Av. Melendiz Dalyan İzgi ; İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından “Önlem ve Denetleme Müdürlüğü” yani şube müdürlüğü kurulması için gönderilen bir teklif, Bu müdürlüğün yapacağı faaliyet, itfaiye raporu düzenlemek, baca denetimi yapmak. Teknik büro işlerini yapmak. Amaç sadece yangını söndürmek değil, aynı zamanda da önlemek, daha büyük kayıpların önüne geçmek.

Şuan İtfaiye Daire Başkanlığında bir birim tarafından yapılıyor, bizden istenen ise bir müdürlük tarafından yapılması için, bir müdürlük kurulması idi. Neden böyle teklif geldi derseniz. Bu birime yılda yaklaşık 25.000 adet sahada tespit gerektirir dosya inceleyen yoğun iş yüküne sahip bu birim için ayrı Müdürlük kurulması daha iyi ve verimli bir hizmet verilmesi için önemlidir.

İstanbul dışında her Büyükşehir de bu hizmet müdürlük adı altında faaliyet gösteriyor. Samsun. Kayseri, Adana, İzmir, Bursa’da Ankara’da müdürlük olarak hizmet veriyor.

Bu konu teknik bir konu, Teknik bir gerekçe olmadan AK Parti grubu tarafından reddediliyor, biz bunu siyasi bir red olarak algılıyoruz. Çünkü 16 milyon kişinin yaşadığı bir şehirde yangın önleme kadar önemli bir hizmet gösterecek birimin önüne geçmenin başka bir açıklaması yok.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)