Son Dakika Haberler

“İYİ Kİ CANAN KAFTANCIOĞLU İLE BİRLİKTE YOL YÜRÜMÜŞÜZ.”

“İYİ Kİ CANAN KAFTANCIOĞLU İLE BİRLİKTE YOL YÜRÜMÜŞÜZ.”
Okunma : 72 views Yorum Yap

Ben İstanbul İl Kongresinde Sayın Canan Kaftancıoğlu’ nun İl Başkanı olması için destek vermiş, kendisini desteklemiş bir siyasetçiyim ve bununla gurur duyuyorum. İyi ki Canan Kaftancıoğlu ile birlikte yol yürümüşüz. Bu sayede de başta İstanbul olmak üzere bütün Türkiye’nin bu ülkenin vatandaşlarına yakışan biçimde yönetilmesi için hepimiz elimizi taşın altına koymuş bulunuyoruz.

Ben Canan Hanım’ın duruşu, mahkeme salonunda vermiş olduğu savunma, kendisine ceza verildikten sonra soğuk kanlılığını koruyuşu ve geleceği ilişkin verdiği mesajlar nedeniyle kendisine yürekten teşekkür ediyorum. 

“BU MAHKEMELER BUGÜN VAR OLUP, YARIN OLMAYACAK MAHKEMELERDİR. BU MAHKEMELERİN ERGENEKON VE BALYOZ MAHKEMELERİNDEN BİR FARKI YOKTUR.”

Bu mahkemeler bugün var olup, yarın olmayacak mahkemelerdir. Bu mahkemelerin Ergenekon ve Balyoz mahkemelerinden bir farkı yoktur. Bu mahkemelerde ceza alan insanlar Türkiye’ de halkın gönlünde itibar kazanırken, bu cezaları veren insanlar yok olacaklardır. Bu mahkemelerin verdiği karar bizim açımızdan yok hükmündedir. Dilerim İstinaf Mahkemesi’nde gerekli düzeltmeler yapılır ve düşünce özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü cezalandırma anlayışından artık vazgeçilir.

“CANAN HANIM BİZİM YOL ARKADAŞIMIZDIR.”

Canan Hanım bizim yol arkadaşımızdır. Cumhuriyet Halk Partimizin 1 milyon 200 bin’den fazla üyesinin hakkını, hukukunu, Türkiye’deki 82 milyon insanın hakkını hukukunu nasıl koruyorsak, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı’nın hakkını korumak için de elimizden gelen her çabayı göstereceğiz.