Son Dakika Haberler

KADİR TOPBAŞ ARAZİLERİ ZORLA ALDIRIYOR. BEDELSİZ DEVREDİLİYOR

KADİR TOPBAŞ ARAZİLERİ ZORLA ALDIRIYOR. BEDELSİZ DEVREDİLİYOR
Okunma : 103 views Yorum Yap

img_9066
Sarıyer Belediyesi Aralık ayı oturumunda CHP Grup Başkan Vekili Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek meclis kürsüsünden yapmış olduğu açıklamalar ile Meclis sessizliğe büründü.

AKP’NİN KADİR TOPBAŞ’DAN KURTULMA SORUNU VAR

İBB Meclis Üyesi CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek şok açıklamalar ile AKP’nin İBB’ de yaşadığı sendromu teker teker anlattı.
Gökan Zeybek : Bugün burada Pazartesi günleri yapmış olduğunuz gündem dışı konuşmalarınızda farklı konulara girmenizi AKP İçinde yaşamış olduğunuz İç hesaplaşmanızın sonucudur. Bugün sizin durumunuz, İBB Başkanı Kadir Topbaş’in görevden istifa ederek yerine başka bir kadronun geçmesine dönük bir iç hesaplaşmanın dışa vurmuş halidir.

CUMHURBAŞKANI HATTAT’I DİNLEDİ, KADİR TOPBAŞ’IN İŞİ BİTTİ

Gökan Zeybek konuşmasına devamla : Kamuoyun yansıdığı biçimde HATTAT Meselesinde farklı tarihlerde değişik imar planları İBB’ye geldi. Vatandaş’tan 25 bin metrekarelik bir Metro istasyonu istemişler bunun karşılığında imar verilmiş.
Metro istasyonu İBB’ye İTÜ tarafından yapılınca o iptal edilmiş.
Bu kez İBB’ye binanın iki tane bodrum katını 12.500 metrekarelik bodrum katlarını ilaveten İBB’ye verilmesi talep edilmiş, sonraki dönemde yükseklikle ilgili 233 metre ile İstanbul’un en yüksek binası olacakken 211 metreye indirilmesini konuşmuşlar.

MESAİ SAATİ DIŞINDA BOŞLUĞA DÜŞTÜ

2012 yılında İBB genel sekreteri ve daire başkanları ile birlikte bir cumartesi günü saat 5’te bu binada keşif yaparken bir boşluğa düşerek 6 ay yarı koma halinde yaşama durumunda kaldı, “ Neden Cumartesi? Neden mesai saatleri dışında” kimsenin olmadığı bir günde bu binada teftiş yaptığı biçiminde süreç yaşanıyor.

KADİR TOPBAŞ ARAZİLERİ ZORLA ALDIRIYOR. BEDELSİZ DEVREDİLİYOR

Muhtelif yerlerdeki 18 arsasını büyük bir kısmı Sarıyer’de Yeniköy’de ön görünüm bölgesinde ve Kadir Topbaş’ın Güzelce’deki yazlık çiftliğinin etrafındaki araziler vatandaşlardan Hattat’a satın aldırılarak Belediye’ye bedelsiz devrettiriliyor, devredilen yerlerden bir tanesi plan tadilatı ile cami alanı yapılıyor gerisi yeşil alan ve spor alanına çevriliyor, bu arazilerin İBB tarafından Hattat’a aldırılarak devir işlemleri tapuda da yapılıyor.
Mehmet Hattat İmar planı çıkmayınca mal sahibi bu kez doğrudan doğruya Cumhurbaşkanına giderek bu meselede yaşadığı mağduriyeti anlatıyor. Cumhurbaşkanı trilyonluk projeleri başından beri bilir ilk kez yansıtıldığını sanmıyorum.

KADİR TOPBAŞ TOPAL ÖRDEK

Cumhurbaşkanı konuya muvakkak olduktan sonrada İBB’de kendisine yakın olan kadro ile bu sorunu çözmek için harekete geçiyor, bu dosya’da Kadir Topbaş’ın istifa etmesi ya da ettirilmesi veya topal ördek haline getirilmesi biçiminde servis ediliyor.

CUMHURBAŞKANI MÜDAHALE DİYOR. DOSYA MÜDÜRLÜĞÜNE İADE

Bu hadisenin imar planı en son Kasım ayında son Cuma günü İBB meclisinde yendi gelir tedbir 2.3 emsal, Büyükşehir parsellerinin ki 3.3 tür. Bütün planlar iptal ediliyor, metro hattı da iptal ediliyor, 60 metrekare İBB’ye bağışlayarak binanın tümünü 2.3 emsal üzerinde yapmak için bir teklif geliyor, bunun üzerine Cumhurbaşkanı devreye girerek meclise gelen dosya müdürlüğüne iade edilerek plan eski kullanımına dönmüş oluyor.

RUHSATI, PLANI NERDEN GEÇİRDİYSENİZ ORADAN ALINIZ

İBB avam projeyi onaylamış durumda, dosyası da Sarıyer Belediyesinde, Belediye Başkanlığımızın ortak görüşü böyle bir dosyanın içinde ve kenarında olmamamız biçimindedir, Ruhsatınızı nerden alıyorsanız, planınızı nerden geçirdiyseniz ordan alınız biçiminde yazı yazılacak ve dosya Çevre bakanlığına gidecek.

AKP’NİN YOLSUZLUK ŞEBEKESİ İÇİNE GİRDİĞİ BELGELENMİŞTİR.

Bu meselede AKP’nin plan tadilatı yaparken nasıl bir yolsuzluk şebekesinin içine girdiği belgelenmiştir. Mehmet Hattat’ın Kadir Topbaş’a yazmış olduğu mektupta basına deşifre edildi.
Bana, Milyonlarca dolara arazileri satın aldırdınız, beni yedi yıldır plansız bıraktınız, bütün buna rağmen benim işimi çözmüyorsunuz, Türkiye’nin bu kadar sıkıntıda olduğu bir dönemde, beni de bu gündem maddesi ile kamuoyunu meşgul edecek durumda olmaktansa bu meseleyi mağduriyetimin giderilmesi için çözülmesi konusunda mektup yazdım açıklaması ile Cumhurbaşkanına kadar gittiği biliniyor. bunlar netleşmiş bilgiler ve belgelerle açıklanmıştır.