Son Dakika Haberler

Kahraman. “Ortak Masa Toplantıları” Belediye Yetkilileri İle Sınırlı Tutulmuştur

Kahraman. “Ortak Masa Toplantıları” Belediye Yetkilileri İle Sınırlı Tutulmuştur
Okunma : 683 views Yorum Yap

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun haftalık belediyeler ile “ortak masa toplantıları ” Sarıyer Belediyesi’nde gerçekleşmiş. İBB tarafından düzenlenen protokol neticesinde Belediye Başkanı, Başkan yardımcıları, İBB Meclis üyeleri ve İlçe başkanı nezdinde bir toplantı gerçekleşmişti.

Sarıyer halkının seçtiği Büyükşehir Belediye Başkanını görmeğe isteği, CHP örgütünün Başkan Ekrem İmamoğlu ile kucaklaşma talebi, İBB dışındaki diğer meclis üyelerininde karşılamak gibi istekleri neticesinde, İBB Ekiplerinin rahat çalışma olanağı bulamayacağından “protokol uygulaması” neticesinde, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Basın Banışmanı Cengiz Kahraman, Sosyal Medya’dan yazılı açıklama ile yaşanan durumu kamuoyuna açıkladı.

Basın Danışmanı Cengiz Kahraman’ın açıklaması

İBB Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve çalışma ekibinin Sarıyer Belediyesi’ne önceki gün yaptığı ziyareti her ilçede olduğu gibi “ortak masa toplantıları” çerçevesinde gerçekleştirilmiş teknik bir ziyarettir.

Toplantıya Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç, İBB Meclis Üyeleri ve ilgili başkan yardımcıları katılmıştır.

Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç,
Sayın başkana, Sarıyer’in başta mülkiyet sorunu olmak üzere, balıkçılık, ulaşım, alt yapı ile diğer konularlarda beklenti ve ortak projelerini tüm çıplaklığı ile anlatmış., toplantı Sarıyer ve Sarıyerliler’in sorunlarına yönelik çözümler adına verimli ve yararlı geçmiştir.

İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu planlama çerçevesinde, İBB Kültür Merkezi, bir kreş ve İBB’ye ait bir parkta inceleme yapmıştır. Sarıyer adına çok olumlu bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Sarıyer’e ve belediyemize ilk kez bir İBB Büyükşehir Belediye Başkanı gelerek tüm ortak sorunları dinleme , anlama ve çözüm fırsatı yakalamıştır. Ziyaret belediye yetkilileri ile sınırlı tutulmuştur. Bu toplantının bu çevrede anlaşılmasını dileriz.

Saygılarımızla
CENGİZ KAHRAMAN

Sarıyer Belediyesi

BASIN DANIŞMANI