Son Dakika Haberler

KAOS’DAN BESLENENLER

KAOS’DAN BESLENENLER
Okunma : 123 views Yorum Yap

Dünyanın faal yaşayan en eski 4 partisinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi bugün kaos yaşıyor.

Kurucusu olduğu Türkiye devletinin kuruluş ilkelerinden kopmadan yaşamaya, yaşatmaya, kuruluş ilkelerindeki devrimini ve devrim öncesi yıkılmış Osmanlı İmparatorlu’nun bugün Türkiye’de Osmanlıyı yaşatma sevdalıları, Osmancılığın çökmesine öce sebep olan ve sonra tekrar destekleyen İngilizler ( son yıllarda Amerika) tarafından yüzyıllarca bu topraklarda yeşertilen tarikatlar ve cemaatlerin örgütlenmesi ile bugüne gelmiş ve tarikatların (Amerikan Projesi Olan Sivil Toplum Kuruluşları devreye sokularak siyasi kurumların ele geçirilmesi ) STK ve Siyasi partiler kanalı ile büyümesi, önce iktidara ortak olmaları, “Koalisyon dönemleri” , iktidara sahip olmaları neticesinde bugün cemaat. tarikat, siyaset üzerine kurulu Hükümet, ele geçirilmiş Bakanlıklar, Devlet kadrolarına ve Orduya sızmış ve yerleşmiş cemaat ve tarikat mensuplarından oluşan bugünün Türkiye’si..

Ve Bugün..

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri, 19 Haziran 2018 tarihinden TVNET “Akıl Odası” proğramına kesintili giren ve dikkatli basın tarafından yakalanan “YSK” Yüksek Seçim Kurulu’nun 2018 seçimleri şablonu ve şablonda açıklanan rakamlar ile seçim sonuçlarının birebir örtüşmesi.

19 Haziran’da Seçim öncesi simülasyon: 26.568.993 – 24 Haziran 2018 seçim sonuçlarında – R.T. ERDOĞAN 26.568.996
19 Haziranda Seçim öncesi Simülasyon 13.220.553 – 24 Haziran 2018 Seçim sonuçlarında – MUHARREM İNCE 13.220.554

Düşündürücü…

CHP’DE KAOS YAŞIYOR

Seçim sonuçları açıklanmadan.
Liderler Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce seçim sonuçları neticesinden bir gün sonra açıklama yapmaları CHP’de kaos ortamı yaratmış oldu.

****

CHP’nin son kurultayında iki aday yarıştı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce.
Kemal Kılıçdaroğlu mevcut Genel Başkan, Muhalif aday Muharrem İnce.

Muharrem İnce kurultayda imza sorunu yaşıyor. Çok sert ve dikkatlı konuşmasında “ YSK’nın kapısından ayrılmam” diyordu. Mitinglerde 5o bin avukatla YSK’nın önündeyim açıklaması ve 24 -25 Haziran gecesi nerede olduğu bugün dahi Sosyal Medyada soruluyordu? Bilinmeyen bir yerde olması enteresan değil mi?

HALKIN MEDYASI

“Sosyal Medya” Halkın medyası “Tv kanalları bizim mitinglerimizi vermiyor,” olsun. Bizim medyamız var. “Halkın Medyası” Aynı halkın medyası gecenin bir yarısında sorular soruyor cevapları bekliyordu. Sert eleştiriler. Acımısızca sözler, ve nihayetinde Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk’ten nerde olduğunu öğreniyor du.

YSK önünde açıklama ile parti de yapılan açıklamada ayrıntılar “kulağa fısıldamalar” kötü bir müdahalenin habercisi olduğu aşikardı.

HDP SEVİCİLERİ

Muhteşem mitingler yapılıyor. Kadrolar. Gönüllü partililer mahalle, sokak, esnaf, STK çalışması yapıyor. Diğer yandan “HDP meclise girmelidir” propagandası CHP’liler tarafından yapılması enteresandı.

Acaba, Kurultay hesaplaşması 2018 Haziran seçimlerine mi yansımıştı.

Oyuncular devreye girdi.

Cumhurbaşkanlığında Muharrem İnce, Millet Vekilliğinde HDP desteklenecek. Hedef amacına ulaşacaktı ve ilk basın açıklaması ile birlikte 25 Haziran gecesi siyasi kurmaylar Kurultay ve İstifa beklentileri içine düşeceklerdi.

KURTULTAY VE İSTİFA İSTEDİLER

Bir Millet Vekili, Merkez Yönetimi istifaya çağırdı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim sonuçları açıklamasında “ mesaj verdi” ve dün “Sakarya’da olağanüstü tüzük kurultayı için 100 bin imza toplanmasını” istedi.

Yola çıkıyoruz.. Kim için. Ne amaçla. Neden…
Zaten yola çıkmamışmıydık..

KAOS’DAN BESLENENLER

Denizli Gençlik Koları, CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi yapıyor. Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Ulusal basından istifa dilekçesini sunuyordu.
Zorunlu olarak Parti Meclisi ve MYK toplanıyordu.
CHP Elazığ Millet Vekili Gürsel Erolkesin ihraç” istemi ile disipline veriliyordu.

“AK SAÇLILAR”

Tipik CHP’de kongre hastalığı.
Siyasi yaşamları bitmiş. Kendilerini partinin ileri gelenleri olarak görüp 80 yaş üstü dinazorlar toplanıyor ve herhangi bir katkıları olmadan adlarına hareket diyerek Genel Başkanın istifası ve Merkez Yönetimin görevine bırakmasını basın bildirisi ile isteyeceklerdi.

Ve Yılmaz Özdil köşesinde yazacaktı. “Çekin Ellerinizi” “Lütfen gidin artık”
Acaba Yılmaz Özdil yanlış mı yapıyordu?

Yaşamı boyunca CHP’li olmamış. Yılmaz Özdil neden İnce ayar’a düşmüştü.

CHP sol parti değildi. Devrim yapmış, Ülke kurmuş bir partiden, Ülkede geçmiş  zaman içinde “solcularının içeriden beslendiği bir partide”, zaman ve günün koşulları gereği şartları zorluyormuydu?

Kurucu parti CHP kendi içinden kaç tane  “Komünist Parti” Kaç tane “İşçi Partisi “ Kaç tane “Demokrat ve Muhafazakar Parti “ çıkardığını bilmiyormuydu. “Biliyordu!! 

Yoksa birşeyler ters mi gidiyordu.

Yoksa CHP herkesin hayaline göremi şekillenecek ti?

****

Dünyanın en eski partilerinden biri olan CHP bu kaos ortamını atlatacaktır. Amaç hasıl olmuştur. CHP’de kilikler siyasi çalışmada Partinin iktidarını değil. Adayın kazanmasını ve partide operasyon yapılması için bir başka partiyi destekleme oyununumu kurgulamıştır.

CHP’nin %3’ü HDP’ye oy vermiştir. 

Temiz ve dürüst gençler partinin oyuncuları tarafından kullanılmış. Art niyete alet edilmiş. Bugün hedeflenen kaos ortamına sebebiyet vermişler mi? Oysa ki aynı gençler, gücün kendilerinde olduğunu, eski siyasilerin kendilerini yönetmesine müsade etmemeleri gerektiğini, bilinç ve tecrübe, akil düşüncenin kendilerinde olumlu kullanıldığında  özgüvenin var olduğunu bilmiyorlar mı?

Ve Sarıyer.

Son üç seçimde görülen rakamlar karşılaştığında “HDP seviciliği” nereye kadar devam edecek.
Yoksa kaybetmeye mi oynuyorlar.

.
100 yıllık parti, Cumhuriyet’in 100 yılına girerken kazanımlarını kaybetmemelidir.

Arkadaşlar Yanlış Yaptınız.. 

Mustafa Balcı