Son Dakika Haberler

Kefen Giyen Korumayla Dolaşmaz

Kefen Giyen Korumayla Dolaşmaz
Okunma : 121 views Yorum Yap

imageTarih araştırmacısı Nihat Mutlu, gazeteci Atakan M. Metin ile gerçekleştirdiği “Nihat Mutlu ile Mukayeseli Tarih” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mutlu “Madem kefen giymiş başbakan, neden 3600 korumayla dolaşıyor?” diyerek gündemdeki tezatları eleştirdi.

“Türkiye’de her şey serbest de bir tek Türklük mü yasak!”

Programda Türkiye’nin üzerinde büyük oyunlar oynandığının altını çizen Mutlu, tarihten ders almadığımızı ifade etti. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun Vahdettin dönemi ile bire bir benzerlik taşıdığını ifade eden Mutlu, “O zaman vatanı İngiltere’ye satıyorlardı. Şimdi ABD’ye satıyorlar. Şu an bu milleti uyutuyorlar” dedi. “Kimliklerini yitiren milletler yok olmaya mahkumdur” sözünü hatırlatan Mutlu, “Bir Ermeni ne kadar Ermeni ise ben de o kadar Türküm. Bir Yahudi ne kadar Yahudi ise ben de o kadar Türküm. Bir Kürt ne kadar Kürt ise ben de o kadar Türküm” dedi. “Türkiye’de her şey serbest de bir tek Türklük mü yasak!” diyen Mutlu, Erdoğan’ın Türk olmadığını kendisinin de kabul ettiğini ifade etti. Çeşitli tehditler aldığını açıklayan Nihat Mutlu, “Kefenimizi giydik geldik diyorlar. Ulan kefeni giyip geldiysen neden 3 bin 600 tane korumayla geziyorsun?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Tarihsel süreçleri günümüzle kıyaslayarak değerlendiren araştırmacı, “Sofya Sanat ve Kültür Vakfı”nın kurucusu olup Bulgaristan, Romanya, Rusya, Ukrayna, Moldova ve Gagauz yerleşkesinde yaptığı araştırmalarla tanınıyor.