Son Dakika Haberler

Kemal Kılıçdaroğlu Efkan Ala’ya Tepki Gösterdi

Kemal Kılıçdaroğlu Efkan Ala’ya Tepki Gösterdi
Okunma : 92 views Yorum Yap

kemal_12121CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ”Şiddet misliyle karşılık bulacaktır” açıklamasını yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya tepki gösterdi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisalı üzüm üreticilerine destek vermek amacıyla Salihli’ye giderken İzmir’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “Bu hükümet döneminde anlamsız biçimde ortadoğu bataklığına sürükleniyoruz. Bu büyük bir aymazlıklıktır. Devlet ciddiyetinden uzak tutumlarla sürüklendiğimiz bu çatışma ortamı endişe verici boyutlara ulaşmıştır” dedi.

 

Kılıçdaroğlu, dün bütün gece süren olayları endişe ile izlediklerini belirterek tüm vatandaşları sağduyulu olmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu, Hükümetin büyük bir aciz içinde ülkeyi ortadoğu bataklığına sürdüğü bunun endişe verici olduğunu belirterek, “Biz yüzünü yıllarca batıya dönmüş, çağdaş yaşamı hedef almış bir toplumuz. Bu hükümet döneminde anlamsız biçimde ortadoğu bataklığına sürükleniyoruz. Bu büyük bir aymazlıklıktır. Devlet ciddiyetindenn uzak tutumlarla sürüklendiğimiz bu çatışma ortamı endişe verici boyutlara ulaşmıştır. Bir bakan çıkıp şiddete daha büyük şiddetle karşılık vereceğiz diyor. Bu devlet adamlığı değildir. devlet kin ve intikam duygusuyla hareket etmez. sağduyu ile vatandaşları kucalaklayacak bir tutum sergilemesi gerekir. Maalesef çok üzücü olaylar yaşanmıştır. Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum. Yanı başımızdaki ülkelerde şuursuz şiddetin nelere yol açtığı ortada” dedi.