Son Dakika Haberler

KILIÇDAROĞLU AİHM DİLEKÇESİNİ İMZALADI

KILIÇDAROĞLU AİHM DİLEKÇESİNİ İMZALADI
Okunma : 94 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Referandumda kullanılam “mühürsüz pusula ve zarf itirazlarını”  AİHM taşıdıkılarını ve bugün burada imzalayarak müracaatlarını yapacaklarını belirti.

Yürüyüşten önce kısa bir açıklama yapan CHP lideri, YSK’nın 16 Nisan referandumuna ilişkin verdiği tartışılan ‘mühürsüz pusula ve zarf kararını’ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) taşıdıklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu ilgili dilekçeyi imzalayarak kurmaylarına teslim etti.

Kılıçdaroğlu, “Mühürsüz seçimle ilgili referandum yapmıştık. Bu referandumda, maalesef Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu karar nedeniyle referandum gayrimeşru hale geldi. Dilekçemizi hazırladık. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuruyoruz ve ilk imzamı da buraya atıyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Bugün dilekçeler gönderilecek” diye konuştu.

AÇIKLAMADAN ÖNCE ŞEHİTLİK ZİYARETİ

Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 20. gününde Kocaeli’nin İzmit İlçesinde bulunan ve trafik kazasında hayatını kaybeden Türkiye’nin ilk kadın Belediye Başkanı Leyla Atakan ile İzmit’in düşman işgalinde şehit düşenlerin mezarını ziyaret etti.  İzmit Bağçeşme mezarlığına sabahın erken saatlerinde gelen Kılıçdaroğlu, şehitlerin mezarına çiçek bırakıp dua etti.