Son Dakika Haberler

KILIÇDAROĞLU ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPTI

KILIÇDAROĞLU ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPTI
Okunma : 81 views Yorum Yap

CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a ‘erken seçim çağrısında’ bulundu. Kılıçdaroğlu “Meydan okuyorum. Gelin 17 ay beklemeyelim. Buyrun gelin seçimleri erken yapalım.” dedi.

HAİNLER DEVLET YÖNETEMEZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Uluslarası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada sarf ettiği “İstanbul müstesna bir şehir ama biz kıymetini bilemedik, ihanet ettik. Ben de bundan sorumluyum” sözlerini de hatırlatan Kılıçdaroğlu “Hainler devlet yönetemez” diye konuştu.

CHP’Lİ BELEDİYELERE GİDECEKLERMİŞ, GİDİN KARDEŞİM…’

Hükümet cephesinden gelen “CHP’li belediyelere de operasyon olabilir” sözlerine de değinen Kılıçdaroğlu “CHP’li beyediyelerin de üzerine gideceklermiş. Gidin kardeşim. Gidin. Bizim belediye başkanları namuslu adamlardır. Bizim belediyeler ağacın yeşilini seviyorlar, doların yeşilini değil.” yorumunda bulundu.

BELEDİYE BAŞKANLARININ İSTİFASI

AKP’deki ‘belediye başkanları istifa operasyonu’na da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, “Yüzde 49.5 oy alan Başbakanı görevden aldı. Milli iradeyi tanımıyor. Seçimle belediye başkanlarını santajla istifaya zorluyor. Tek adam rejimi kaos” dedi.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

KIlıçdaroğlu, konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a da erken seçim çağrısında bulundu. CHP lideri “Meydan okuyorum. Gelin 17 ay beklemeyelim. Buyrun gelin seçimleri erken yapalım.” dedi.