Son Dakika Haberler

Kirpiğinin Ucundan …Yağmur Eftalya Şakar

Kirpiğinin Ucundan …Yağmur Eftalya Şakar
Okunma : 113 views Yorum Yap

yagmur_12Hayatın boyunca yaşadığın en kötü an ne diye sorsanız şüphesiz ki ; bayıldığım o geceyi söylerdim. Insan şok anında yaşadıklarını sonradan idrak etmeye başlıyor hic kuşkusuz..

 

Fakat bazı anlar tokat gibi çarpıyor yüzünüze.

 

Mesela..

 

O hayatımın aslında buyultulcek bisey olmadığı fakat benim icin cok kötü olan o gecesi.. Evim ve hastane arasın da gecen o kısacık mesafede, takside çok derinden çalan bir şarkı bütün soğuk kanlılığımı aldı benden. Sorgulamama vesile oldu önceliklerimi. Gözümden yaş akıttı.

Takdir i ilahi dedirtti. Senden büyük Allah var dedirtti.

Ve bu düşüncelerden çok degil bir kaç gün sonra başka şeyler de düsündürttü. Her şer belki de farklı bir hayırdı , doğruydu. Daha önce farklı kişilerden defalarca dinlemiş olduğum bir şarkı bende farklı bir bilinç yarattı..

Güzellik, eda, çelim.. Bunlar bize sunulan nimetler.

Ne zaman ki bunların bize bir sınanma aracı olduğunu düsünmeyi unutuyoruz , işte o zaman bir yerden patlak veriyor hayat bize.. ya da ilahi adalet!

Bana hep böyle olmuştur. En özel günlerimde, davetlerde , toplantılarda hep uçuk çıkmıştır mesela yüzümde.. Her zaman kıvır kıvır olan saçlarım böyle günlerde hep cadı gibi olur, çıldırtır beni..

Yine aynaya bakıp , kendime özendiğim bir günde başıma geldi bu  Near senkop tanısı koyulan şey..

Şimdi bu makaleyi yine o şarkıyı dinlerken yazıyorum. Sanırım Tarkan’ın önümüzde ki haftaya ertelediği açık hava konserlerinin hepsine gidip ;bağıra çağıra, ağlaya sızlaya eşlik edeceğim ona ..

 

” Anlat,  Bir zaman ne dayanılmaz güzellikte olduğunu!

Acılı bir bakış yerleşirse eğer

Kirpiğinin ucundan göz bebeğine

Herşeyin bedeli var güzelliğininde

Bir gün gelir ödenir öde Firuze… ”

 

Yağmur Eftalya Şakar