Son Dakika Haberler

KOALİSYON DEMOKRASİNİN GEREĞİDİR

KOALİSYON DEMOKRASİNİN GEREĞİDİR
Okunma : 82 views Yorum Yap

Nilgün Kral Güneri7 Haziran’da yapılan Genel Seçim’den bugüne kadar geçen zaman içinde yapılacak koalisyon için bir çok senaryolar yazılıp söylendi .Seçimlerden hemen sonra çıkan tabloya göre arkadaşlar benden bir tahmin istemişlerdi.Sence kim kiminle koalisyon yapar demişlerdi.Bende: AKP MHP koalisyonu olur demiştim.

Bugün geldiğimiz noktaya baktığımız zaman bunun zor olmayacağını görmekteyiz.MHP’nin geçmişine baktığımız zaman meclis de oylanan her kritik kararlarda AKP’ye büyük kıyaklar yaptıklarını görmekteyiz.

Sayın Bahçeli, CHP’nin 3/1 HDP’nin paraleli olduğunu söylüyor.Peki Sayın Bahçeliye soralım MHP’nin kaçta kaçı AKP’nin paraleli. 2011 genel seçimlerinde MHP baraj altında kalmasın diye CHP seçmeni; oylarını paylaşarak MHP’ye barajı geçmesini sağlamıştır.Bunun için yazıyorum.Çünkü 2011 seçimlerinde alanda çalışan bir CHP üyesi olarak şahit oldum.

Kadın CHP’ye adam da MHP’ye oy vereceklerini söylüyorlardı.MHP’nin CHP’ye ve bu ülkeye bir borcu var.Eğer MHP bu tarihi anı kaçırırsa, AKP’nin bu ülkeye vermiş olduğu tahribatın hesabını soracak bir daha zaman bulamayabilir.Seçim kampanyası süresince yolsuzluğa bulaşmış AKP’ye, Tayyip Erdoğan’a ve oğlu Bilal’e hesap soracağını söyleyerek İç Anadolu’nun ve Karadeniz’in oylarını aldı.Sayın Bahçeli tarihi sorumluluğunu yerine getirmek zorunda.

Türkiye’nin bütünlüğü için HDP’nin de içinde olduğu üçlü Koalisyonu yapmalı.

CHP’nin,MHP’nin ve HDP’nin vatandaşa verdikleri vaatlerin benzer olduğunu görmekteyiz.

8 Haziran’da sesi çıkmayan Tayyip Erdoğan’ın bugünlerde sesi yükselmeye başladı.Bunun sebebi gördüğü tablo olmalı.

Türkiye’yi hükümetsiz bırakıp ülkeyi erken seçime götürme hevesinde olduğunu görüyoruz.Sayın Devlet Bahçeli bu ülke vatandaşı siz üç partiye %60 oy verdiler.AKP’yi tek başına bıraktı.

Ülkenin bütünlüğü, bağımsızlığı,vatanın bölünmezliğinin üzerine yemin eden ve bunu bütün samimiyetiyle söyleyen CHP,MHP,HDP’ye çağrımız birbirlerine gereken, samimiyetliklerini göstermeleridir.

Nilgün Kral Güneri