Son Dakika Haberler

Kongreler Kaybedildi, CHP de Kılıçlar Çekildi.

Kongreler Kaybedildi, CHP de Kılıçlar Çekildi.
Okunma : 120 views Yorum Yap

adnan_gurselKongreler kaybedilince CHP’de ince hesaplar ortaya çıkmaya başladı.

Gençlik kolları kurultayı ve iki ilde kongrelerin kaybedilmesi Adnan Keskin’i üzdü. CHP yeni cepheler olabilir.
CHP’de Adnan Keskin’’in önce Denizli il kongresinde yaşadıkları ve ardından CHP gençlik kolları kurultayında genel merkez adayı olarak tanıtılan Emre Doğan’’a destek vermesi ve Doğan’’ın kaybetmesi üzerine Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’’in parti içinde Adnan Keskin ve ulusalcılara karşı harekete geçmesine neden oldu.
Keskin’’e karşı en sert kampanyayı Tekin’’e yakın olduğu iddia edilen bir internet haber sitesi başlattı. CHP genel merkezinden edinilen bilgiye göre, Keskin gençlik kurultayının ardından kendisine ağır sözlerle sataşan ve internet sitesinin sahibini arayarak, ““Kardeşim siz benden ne istiyorsunuz. Neden saldırıyorsunuz. Hedefiniz ben miyim yoksa parti içindeki ulusalcı grup mu bana açık açık söyleyin. Siz bu bilgileri kimden alıyorsunuz da bana yok Sarıgül, yok başka konularda böylesine ucuz bir şekilde sataşıyorsunuz”” dedi. Adnan Keskin’in ayrıca internet haber sitesi sahibine arkasındaki güce güvenmemesi gerektiğini de söylediği kaydedildi.
Bu konuşma sırasında internet haber sitesi sahibinin Keskin’’le ilgili bilgi kaynağını Marmara bölgesinde bir il başkanına dayandırması üzerine krize bu il başkanı da eklendi. Keskin il başkanını arayıp böyle konuşup konuşmadığını sordu il başkanı da bunu inkar edince ipler daha gerildi.
Daha sonra kurmaylarıyla bir değerlendirme yapan Adnan Keskin kendisine yönelik bu saldırının kişisel değil partideki Yenilikçi kanadın son dönemlerde liderliğini yapan Gürsel Tekin’’den kaynaklanabileceği görüşüne vardı.
Adnan Keskin’’e yakın kaynaklar, Gürsel Tekin’’in bir süreden beri Keskin’’e “Mustafa Sarıgül’ü karşıma aday çıkaracak” diye suçlamalarda bulunduğu, İstanbul konusundaki bu görüş ayrılığının artık partide bir çatışmaya dönüşmek üzere olduğu belirtildi.
Gürsel Tekin’’in, önceki gün gazetecilerle yaptığı sohbette, “Parti yüzde 5 oy kaybederse kaybetsin önemli olan barış sürecini desteklemektir” demesi ve bunun gazeteler yansıması iki ismin arasını daha da gerginleştirdi.