Son Dakika Haberler

KULÜBÜ İLGİLENDİREN KONULAR KONGRE DE KONUŞULUR

KULÜBÜ İLGİLENDİREN KONULAR KONGRE DE KONUŞULUR
Okunma : 97 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi Temmuz ayı oturumunda gündem dışı söz alan AKP meclis üyesi Hüseyin Çoşgun Adalet Yürüyüşünde Sarıyer Spor Kulübü logolu otobüsün kullanılması konusunda konuştu ve yerel basında haber yapılan taraftarın basın açıklamasını mecliste okudu.

Konu Sarıyer Spor Kulübü olunca CHP Meclis Üyesi Mustafa Balcı Gündem dışı söz aldı.

Balcı konuşmasına Sarıyer’in herşeyini bilen aile bireyinden bahsederek girdi. “Sarıyer Kulübünde yöneticilik yapmış, babamında uzun yıllar yönetici, 2 dönem Başkanlık, şuan da divan başkanı olarak görev yaptığından Sarıyer Spor Kulübün de hangi siyasilerin ne yardımı yaptığını iyi biliriz, ne şekilde paraların geldiğini iyi biliriz, kimleri nasıl kullandığınıda iyi biliriz, Sarıyer Spor Kulübü ile siyaset eş değerdir.

OTOBÜS’Ü NERELERDE KULLANDIK

Sarıyer Spor Kulübü otobüsü özellikle Yusuf Tülün döneminde Kulüp logolu olduğu halde kafileler halinde düzenli olarak cemaatlerin hizmet aracı olarak kullanılmıştı. Bu vesile ile Anadoluda tarikat liderlerine, Zikirlere, Medrese ve camiilere düzenli olarak sefer yaptığı dönemin basınında yer almıştı. SSK kongresinde ise gündeme gelmiş, Kongrede büyük eleştiriler almıştı. Bunlara şahit olan CHP Meclis Üyesi Mustafa Balcı hatırlatma yaptı.

KULÜBÜ İLGİLENDİREN KONULAR KONGRE DE KONUŞULUR

“ Otobüs konusunu büyüklerle konuştuk ve ben mecliste önerge vereceyim, biz bu tartışmalarıda yapmayalım, biz bu otobüsü her türlü açılışta kullanıyoruz, Bu logolu otobüsü nerde kullandık, Adıyaman’da kullandık, Mardin’de , Urfa’da kullandık, Bursa’da kullandık, Kuran kurslarına gönderdik, Hatta AKP’nin ilçe başkanlık binası önüne getirdik ordan Anadolu’ya seyahat yaptık yerlerini söylemeyeyim, bunları biliyoruz, burada konu edilecek şeyler değildir. Burası taraftar yeri değil, Sarıyer Kulübünü ilgilendiren şeyler Sarıyer Spor Kulübü kongresinde konuşulur Evet veya Hayır verilir, Sarıyer Belediye meclisinde bu olmaz. konuşulmaz.

TÜM OTOBÜSLER ŞÜKRÜ GENÇ LOGOLU OLURSA

Ben şimdi önerge vereyim, Sarıyer Spor Kulübü logolu otobüsün üzerindeki logonun kaldırılması tüm otobüslerin Şükrü Genç Logo reklamının konulması diye teklif verdiğim zaman bu sefer Sarıyer Kulübü gibi diğer kulüplere vermiş olduğumuz otobüsler o zaman ne olmuş olacak, Şükrü Genç’in reklamınımı yapıyorsunuz diyeceksiniz”.

Sadece problem o değil, mühim olan sosyal hizmettir. Kireçburnu’na da giydirme yapıyoruz, Hisar’a veya her hangi bir kulübümüze yapıyoruz, kötü niyetle değil, art niyetle yapmıyoruz.

OTOBÜS’ÜN NASIL ALINDIĞI DÖNEMİNE BURDA GİRMEYEYİM

Sedat Özsoy’un Belediye Başkanlığı döneminde Borsa’nın imar durumları nedeni ile bağış olarak alınan otobüs zamanla masrafların ağır geleceğinden her şeyi ile Sarıyer Belediyesine verilmiş, bu vesile ile kulübün ihtiyacı olmadığı dönemlerde sürekli kullanılmıştı. CHP Meclis Üyesi Mustafa Balcı bu konulara burda girmeyeyim dedi.

“Otobüsün nasıl alındığını veya geldiğini girersek, buna girmeyeyim sizin başkan adayınızı döneminde alındı, ne amaçla, nasıl geldiğini, O dönem “Sarıyer Belediyesi neler verdiğini” biliyormusunuz. Bunları burda konuşmayalım, Sarıyer Belediyesini ve Sarıyer Spor Kulübü’nü konuşurken biraz farklı olmanız lazım, Siz Sarıyerli değilsiniz, Sarıyer Spor Kulübüne üye bile değilsiniz, onun için konuşmalarınıza dikkat edin, bunun sorumluluğunu bilmeniz lazım”

Siz Sarıyer kulübüne üye olmadığınız için bu ilişkileri bilemezsiniz.

CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ İZİN VERMEDİ

Mustafa Balcı’nın, Siz Sarıyer’li değilsiniz, Sarıyer Spor Kulübüne üye bile değilsiniz derken ayaklanan AKP meclis üyeleri hep birlikte konuyu değiştirmek istemesi ile sözlü tartışmalar yaşandı. Dönemin Sarıyer Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kulüp Başkanı olan Yusuf Tülün dönemine değinmek için izin isteyen Balcı’ya CHP grup yönetimi izin vermedi.

Mustafa Balcı konuşmasına devam etti. “Biraz Yusuf Tülün döneminden bahsetmemi istermisiniz, 1. Yusuf Tülün dönemi, 2. Yusuf Tülün dönemini bahsedersem burada yanlış olur. Onun için burda böyle şeyleri konuşmayız, Sarıyer Spor Kulübü ve Sarıyer Belediyesi ilişkileri konsunda hiç bir şekilde yanlış kelimeler kullanmayınız, konuşmalarınıza iyi dikkat edin, İnsanları gaza getirmeyin” dedi.