Son Dakika Haberler

MADEM ÖYLE KURULTAY BÖYLE

MADEM ÖYLE  KURULTAY BÖYLE
Okunma : 97 views Yorum Yap

CHP’de kurultay tartışması sürüyor. Muhaliflerin ‘604 imza toplandı’ açıklamalarının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Yarın saat 11:00’de 604 noter onaylı imzanın genel merkezimize sunulması halinde gereği derhal yapılacaktır” diyerek kurultay resti çekti.

1 OY İNCE’YE 1 OY HDP’YE 

CHP’nin seçmenlerinin bir kısmının gerçekleştirdiği  1 oy CHP ye 1 oy HDP ye seçimlerde önemli bir planın parçası olduğunu göstermiş ve hedeflerine ulaşmıştır. CHP 24 Haziran seçimlerinde %22,5 oy almış, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce %31 oy alarak sonuçlanmıştı. Parti adaydan az oy aldı.

Hedef amacına ulaştı.  Asıl seçimlerin hedefi Cumhurbaşkanlığı olmadığı, Genel Merkezi zayıf düşürmek olduğu bu sonuçlarla Kurultaya gidilmesi kaçınılmaz olacağı mı planlanmıştı.

Yerel seçimlerde CHP kadrolarını dizayn etmek olduğu, PM ve MYK yeniden yapılandırmak, Yerel seçimlerde adayları ve kadroları belirlemek olduğu aşıkar olmuştur.

Sandık sonuçları gelmeden Genel Başkanın ve Genel Merkezin istifasını isteyenler. Kesinleşmiş Sandık sonuçları açıklanmadan Kurultau isteyenlerin istekleri kırılmamış ve CHP Genel Merkezi, örgütü ayağa kaldıran bu yapı içinde imza kampanyası başlatanlar ve 604 imzaya ulaşanlara yeterli sayıya ulaşmanıza gerek yok. kabul ediyoruz gelin müracaatınızı yapın demiştir.

 

GENEL MERKEZ RESTİ ÇEKTİ

CHP Genel Merkezi ise yayımlanan bu mesajların ardından muhaliflere çağrıda bulunarak “604 imzanız hazırsa gelin kurultayı yapalım” dedi.