Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz.Dört Yandan Ciğerlerimizi Söküyorlar

Mehmet Deniz.Dört Yandan  Ciğerlerimizi Söküyorlar
Okunma : 34 views Yorum Yap

mdeniz
İstanbul’un oksijen depoları olarak bilinen Belgrat Ormanları yok oluyor. Yeşil, biyolojik çeşitlilikler su havzaları yok ediliyor.Parça parça orman katliamı devreye konuldu.Maslakta 1453 Ağaoğlu projesi ile, Zekeriya köyde 400 dönümlük askeri alanın TOKİ ye devri ile ağaçların bir bir yok edilişi, Garipçe Köyündeki ormanlar 3.köprü ayağı adı altında şantiyeler kuruluyor,Gümüşdere Ayazma ormanlık alanındaki faciayı aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.
Bütün bunlar yetmezmiş gibi Kars Mahallesinde ki özel malikli orman alnında çıkan yangın birkaç gün önce yaklaşık 1 hektar olduğu belirtilen Maden Kars Mahallesinde elektrik trafosundan çıktığı söylenen bu yangına yetkililer müdahalede gecikmesi ağırdan alınıyor hissini uyandırıyor. Bu elektrik hatlarının yer altında olması gerekmiyor mu? Bunda bir devletin zafiyeti yok mu ? Yine bu yüksek gerilim hatlarınaGayri Sıhhi Müessese (GSM ) ruhsatı İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. Böyle bir yere Petrol istasyonları açmak neyin nesi ?bu konuda yetkililer ne yapıyor?
Birileri büyük paralar  kazanacak diye bu haksızlık nedir? Diyecekler ki bak yine sermaye düşmanlığı yapıyor.Biz doğru yoldan kazanılan sermayenin teşvikçisiyiz, destekçiyiz ancak haksız kazanılan,insan hayatını yok eden toplumun geleceğini tehlikeye sokan , hukuksuzlukla kazanılan sermayenin karşısındayız.. Haramı olmayan sermayenin yanındayız.
Aşağıda resimlerde de görüldüğü gibi Sarıyer ormanları yok ediliyor. Bunun bahanesi 3. boğaz köprüsü, 3.hava alanı değil bu projeler ormanlar yok edilmeden başka alanlara da  uygulanabilir.
Sadece 3.havaalanı için 658.000 ağaç kesiliyor, dereler tahrip ediliyor heyelan riskleri oluşuyor. Dünyanın  en büyük kuş göç yolları yok ediliyor.  Kendinden başka hiç kimseye ve hatta hiçbir canlıya yaşam hakkı tanımayan bu vahşi kapitalizmin uygulamalarına dur demek hepimizin insanca yaşam için gerekli olduğu kanısını taşımaktayım.
Sayın yetkililer Kararan kalplerinizi birazcık yeşertin, İstanbul’un ciğerlerini paramparça etmeyiniz.
Bu konularla ilgili bütün sivil toplum örgütlerini, hukukçuları, doğa ve hayvan severleri göreve mücadeleye davet ediyorum.
CHP Sarıyer olarak bu konularda önümüzdeki günlerde aktif çalışmalar yaparak bu doğa katliamına dur diyecegiz. Sizin çözümünüz doğayı, canlıları yok etmek ,yoksulun evine göz dikmekse , yerini yurdunu elinden alarak , şehrin en ücra köşelerine sürmekse CHP böyle bir çözümün karşısında engel teşhir edecektir. Çözüm dediğiniz buysa……CHP buna  dur diyecek
Sarıyeri Turizm Kenti yapacakmış, Hangi anlayışla ?
AKP İlçe Başkanı Sarıyer’i turizm kenti yapacakmış. Kavak esnafı kan ağlıyor biliyormusun ? Önce onu sorgula…Sizin insanların yaşam tarzına müdahaleniz, yasaklarınız turizm mi bıraktı  Sarıyer’de ? Metroda birbirine sarılan iki genci anons ile uyaran zihniyet, nasıl Sarıyer’i turizm kenti yapabilir ?
 
Türban Tesisleri dönemin Başbakanı Sayın Rahmetli Bülent Ecevit ‘in imzası ile Sarıyer Belediyesine devredildi. Bundan sonra üzerinden 2004-2009 koskoca bir 5 yıl AKP li Yusuf Tülün Dönemi geçti. Bu dönemde türbanla ilgili ne yaptınız ?
Kentsel Dönüşümü yüzünüze gözününe bulaştırdınız….
Kentsel Dönüşümü yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. Depremde en son etkilenme (4. Derece)bölgesi olan  F.S.M. Mahallesi (Armutlu) ve Derbent ( Çamlıtepe) yi risk alanı ilan ettiniz.Sonra 25.000 vatandaş rahatsız oldu, itiraz etti, çözüm nerede ? Şaşırdınız.Seçim yatırımı olarak kafanızdaki rant projesini seçim sonrasına bıraktınız..On binlerce insanı huzursuz ettiniz…
 
Saygı ve Sevgilerimle
Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı