Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz, YA SABIR, BUGÜN BAYRAM KARDEŞİM..

Mehmet Deniz, YA SABIR, BUGÜN BAYRAM KARDEŞİM..
Okunma : 94 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, bir yerel gazetede açıklamaları yayınlanan AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a cevap verdi.

Başkan Mehmet Deniz’in açıklaması.

Ya sabır bayram kardeşim.
Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı ve hemen bir gün sonra arife, kurban bayramı hem milli hemde dini bayramımızı birlikte yaşıyoruz.

ATAMIZIN HUZURUNA ÇIKACAKLARI GÜN HASTALANIRLAR.

AKP Sarıyer ilçe başkanı çıkmış böyle bir günde bir yerel gazeteye öyle bir demeç vermiş ki nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan bilgisizce.
Hadi siyasi büyükleriniz hep milli bayramlarda Atamızın huzuruna çıkacakları gün hastalanırlarda, bir de dini bayramlar var her halde onu unuttunuz.

Bayramlarda dostluk,kardeşlik birlik ve beraberlik mesajları verilir,
Ancak siz gene bildiğinizi okudunuz, yine nefret, yine kin ve yine kutuplaştırıcı bir demeçle halkın huzuruna çıktınız ve beni böyle bir günde size üzülerek cevap vermek zorunda bıraktınız.

İNSANLARIMIZ BELEDİYE İMKANLARI İLE GİDERLER

Bu Ülkede dolayısıyla Sarıyer’de insanlarımız, Çanakkale’ye milli bayramlar da fırsat buldukça, bazen kendi imkanları ile bazen de belediye imkanları ile giderler, O ruhu yerinde yaşamak isterler, Sarıyer Belediyesinin büyük destanın başladığı 26 Ağustos 30 Ağustos’da otobüslerle Çanakkale’ye vatandaşları götürmesini ne hakla eleştirirsin!

Bu Sarıyer halkına yapılan bir saygısızlık olduğu gibi, Milli değerlerimize de saygısızlıktır.

Vatandaş Sarıyer’de gerek referandum sonuçları, gerekse seçim sonuçlarında görüldüğü gibi sizden bunun hesabını sorar.

10 YIL KAYIP DERKEN YUSUF TÜLÜN’DEN Mİ BAHSEDİYORSUNUZ

Bir başka tutarsız ve cahilce bir konuda Sarıyer’i başka yerden gelip yönetiyorlar diyorsun, Sarıyer CHP li Belediye Başkanı Şükrü Genç 55 yıldır Rumelihisarı mahallesindeki gecekondusunda ve ben deniz ilçe başkanı da 45 yıldır Sarıyer’de muhtelif mahallelerde kirada oturuyorum.

Ancak size daha öncede söylemiştim Sarıyer siyasi bilginiz çok yetersiz, Bağcılar ilçesinden gelip Sarıyer’ de 10 yıl belediye başkanlığı yapan Yusuf Tülün’den mi bahsediyorsunuz ve 10 yıl kayıp derken İlçemize bir çivi çakılmayan yılları mı hatırlatıyorsunuz insanlarımıza.

AYAZAĞA MAHALLESİNİ KATMA DEĞER İÇİN DEĞİL, SEÇİM KAZANMAK İÇİN BAĞLADINIZ

Sevgili başkan siz şunu da bilmiyorsunuz. Maslak mahallesini Sarıyer’e katma değer katsın diye bağlamadınız.

Maslak bağlandı derken Ayazağa mahallesi bağlandı demiyorsun ve Ayazağalı kardeşlerimizi yok sayıyorsun, Maslak’la birlikte Huzur mahallesini ve 75 bin nüfuslu 25 bin seçmenli Ayazağa mahallesini de bir gece operasyonu ile Sarıyer’e bağladınız. Amacınız Sarıyer’e katma değer katmak değil, Sarıyer’e bağlanmadan önce çok yüksek oy aldığınız Ayazağa’lı kardeşlerimizin oyu ile Sarıyer’i kazanacağınızı sandınız. Ayazağalı vatandaşlarımız bu şark kurnazlığının farkına vardı ve Sarıyer’e bağlandıktan sonra her seçimde CHP nin oyları arttı. Bu demecinizde onları yok saymanızın o mahalleden bahsetmemenizin hesabını gelecek seçimlerde size sorarlar,bunu da bilesiniz.

Bayrak edebiyatınızla komik duruma düşüyorsunuz, Çanakkale ye giden yolcuları üzüyorsunuz. 30 Ağustosları 29 Ekimleri yok sayanların ne bayrak sevgisine ne de vatan sevgisine inanılır.

Hamdolsun ki Allahıma ben her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alırım diyen bir parti liderinin ilçe başkanı değilim.

Sarıyer 10 yıl kaybetmiş demişsin ve yukarıda belirttiğim gibi Sarıyerli olmayan Yusuf Tülün’ü kastedmişsin. Doğru, teşekkür ederim tespitinize.
Bak doğruya doğru diyorum.

Ancak bu İstanbul’un 25 yılını, yaşanmaz hale getirdiğiniz, güzelim Ülkemizin de 16 yılını kaybettirdiniz onu unutmuşsun be kardeşim.

Bak kardeşim; sizin oturduğunuz sahildeki küçük yeni saraylarınızdan işler iyi gözüküyor olabilir, sizin mahallede işler tıkırında olabilir, Sen bir yukarılara kenar mahallelere yani bizim mahalleye bi gel beraber gezdireyim sizi, işler hiç iyi değil, yoksulluk, işsizlik ve mülksüzlük can yakıyor.

YURTTAŞLARIN MÜLKLERİNDE GÖZ DİKTİNİZ

Üstelik mülklerine göz diktiğiniz, Sarıyer Belediyesi tarafından sizinde başta onayınızla mahalleler imar islah planları ilçe belediye meclis kararı ile geçtiği halde, Sizin yönetiminizdeki İstanbul Büyükşehir Beleye Meclisine dahi getirilmeden, bürokratlarınızın engeline takıldı.

Ormanları korumaktan mı siz bahsediyorsunuz? Bırakın Sarıyerlileri, ormandaki ayılar bile güler bu sözlerinize. Çünkü orman katliamına dayanamayıp denizden karşıya kaçtılar hayvanlar, insan nasıl dayansın? Benim yorum yapmama gerek yok.

Benden söylemesi vatandaş bu haksızlıktan,hukuksuzluktan dolayı burnundan soluyor.Bunu çözmeden yukarılara çıkmayın derim.

Sarıyer’li vatandaşlarımızdan bayram günlerinde böyle bir yazıya cevap vermek zorunda kaldığım için özür diler, 30 Ağustos zafer bayramımızı ve kurban bayramımızı kutlarım.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı
Mehmet Deniz