Son Dakika Haberler

Mehmet Deniz, Yalan Yanlış İşlerle Uğraşmadım

Mehmet Deniz, Yalan Yanlış İşlerle Uğraşmadım
Okunma : 100 views Yorum Yap

mdeniz_1

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Mevcut Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in tekrar açıklanması dolayısı ile basın açıklaması yaptı.

CHP Sarıyer’de altı ay önce başlayan parti içi adaylaşma süreci adayların demokratik yollardan birbirleriyle yarışı ile devam etmiştir. 2 Şubat 2014’te yapılan meclis üyesi eğilim yoklamasında 3365 üyemiz oy kullanarak iradelerini sandığa yansıtmışlardır. Coşkulu şekilde hiçbir sorun yaşanmadan meclis üyesi adaylarımızın bir kısmını seçtik. Sandıktan çıkan irade nasıl bir yapılanma istendiğinin en güzel göstergesidir.

10 Şubat 2014 sabahı itibarıyla CHP’yi temsil eden parti meclisi Sarıyer ile ilgili kararını vererek Sarıyer Belediye Başkan adayını atadı. Bizler belediye başkan adayımızın da atama yöntemi ile değil örgüt iradesi ile seçilmesini istedik. Ancak Genel Merkezimiz bu tasarrufu kendisi kullanarak, parti meclisi kararı ile halen Sarıyer Belediye Başkanlığını yürüten Şükrü Genç’i tekrar Belediye Başkanı adayı olarak atadı. Kendisine başarılar dilerim.

18 Şubata kadar geriye kalan meclis üyelerimizin de adaylaşmaları atama yöntemi ile belirlenecek olup, Belediye Başkanı adayımız ve meclis üyesi adaylarımızın listesi seçim kuruluna teslim edilecektir.

Bu andan itibaren yönetim kurulu üyesi, gençlik ve kadın kolları, CHP Sarıyer ilçe örgütümüz, belediye başkanı aday adaylarımız, seçilen meclis üyesi adayları ve atanacak meclis üyesi adayları, Belediye Başkan adayı Şükrü Genç ve Sarıyer halkıyla birlikte Sarıyer’de var olan CHP iktidarını daha da güçlendirerek 30 Marta endeksleneceğiz.
18 Mart 2012 tarihinde seçilerek geldiğimiz görevimizde hep örgütümün istekleri doğrultusunda hareket ettik. Bütün çalışmalarımız ilkesel ve kurumsaldır. Bu ilkeli, onurlu duruşumuzu arkadaşlarımla birlikte devam ettirerek Sarıyer’de daha da güçlü, daha sağlıklı bir yapı ile tekrar iktidar olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kazanımı ile ilgili en büyük katkıyı sunacak ilçelerin başında geleceğiz. Hiç kimsenin seçimle gelen ilçe başkanı ve yönetimi üzerinden siyaset yaparak kargaşa yaratmaya hakkı yoktur buna kesinlikle izin vermeyeceğiz.

CHP Sarıyer’de kimse kargaşa beklemesin, belediye başkan aday adaylarımıza ve kamuoyuna adaylaşma süreci içerisinde hep şunu söyledim. ‘’Genel Merkezimiz tarafından açıklanacak aday her kim olursa olsun açıklanan kişi bizim adayımız olacak, hep birlikte yolumuza devam edeceğiz’’. Yaşamım boyunca kimseyi yanıltmadım, yalan yanlış işlerle uğraşmadım ve en önemlisi siyasi hayatımda hiç ama hiç kişiye yönelik siyaset yapmadım, kişilerin konum ve durumları bizim siyasi geleceğimizi belirleyemez. Sarıyer’le ilgili hayallerimiz var. Dünya görüşümüz, yaşam tarzımız çerçevesinde bu hayallerimizi hayata geçirmek için dün olduğu gibi bu günde var gücümüzle çalışacağız.
Onurlu, tutarlı, ilkeli siyasetimiz Sarıyer’e ve İstanbul’a hayırlı olsun.

Mehmet Deniz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı