Son Dakika Haberler

Meral Akşener’den seçmenlere: Asla sinirlenmeyeceksiniz!

Meral Akşener’den seçmenlere: Asla sinirlenmeyeceksiniz!
Okunma : 1.344 views Yorum Yap

 İYİ Parti lideri Meral Akşener, Sarıyer meydanında seçmenlere sakin olmalarını, asla sinirlenmeyeceklerini belirtti. Meral Akşener, gergin bir atmosferde seçime gidildiğini belirterek, “Büyük bir asabiyet var ve bu asabiyetin önüne geçmek için siz sinirlerinizi aldıracaksınız. Ben 1 nisandan itibaren yemin ettim ‘asabileşmeyeceğim’ diye. Asabi bir insan olduğumu biliyorsunuz neticede. Siz de asla sinirlenmeyeceksiniz. Bu 10 günü büyük bir olgunluk içerisinde geçireceksiniz” dedi.

Meral Akşener’i Miting alanında İyi Parti ilçe Başkanı Taner Tayfur ve CHP İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç karşıladı. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP Antalya Millet Vekili Cavit Arı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Eski Bakanlardan Yaşar Okuyan, İyi Parti MYK Üyesi Şahin Altınbaş, İyi Parti Kurucu üyesi Rıdvan Bilgin, İyi Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı karşıladılar ve seçmenler yoğun ilgi gösterdi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sarıyer’de İYİ Parti’nin ve CHP’nin seçim için kurduğu demokrasi çadırlarını ziyaret etti. Burada İYİ Parti ve CHP’lilere hitap eden Akşener, halkın sandıkta attığı oyun iradesine saygı duyulması gerektiğini belirtti. “31 Mart gecesi bir şey oldu. İstanbullunun iradesi gasp edildi.” diyen Akşener, “Ekrem kardeşimin şahsında esasında İstanbullunun sandığa attığı oylara el konuldu. Hırsızlık yapıldı, gasp edildi. Bunun adı milli irade gaspıdır. Sandığın tekmelenmesidir. Bu bir sivil darbe sonucu seçimin yenilenmesidir. Ekrem İmamoğlu şu anda aday değildir. Ekrem İmamoğlu şu anda İstanbul Belediye Başkanıdır. Elinden mazbatası alınmıştır. Bu sefer açık ara kazandırmak için gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BEN 1 NİSANDAN İTİBAREN YEMİN ETTİM”

Alanda bulunan CHP ve İYİ partilileri olası provokasyonlara karşı uyaran Akşener, gergin bir atmosferde seçime gidildiğini belirterek, “Büyük bir asabiyet var ve bu asabiyetin önüne geçmek için siz sinirlerinizi aldıracaksınız. Ben 1 nisandan itibaren yemin ettim ‘asabileşmeyeceğim’ diye. Asabi bir insan olduğumu biliyorsunuz neticede. Siz de asla sinirlenmeyeceksiniz. Bu 10 günü büyük bir olgunluk içerisinde geçireceksiniz. Ben arkadaşlara ‘yanağınıza tokat atarlarsa öbürünü çevirin’ diyorum. Onlar ‘o kadar da değil diyor’ ama o kadar uzun boylu. Asla ve asla kavgaya, gürültüye müsaade etmeyeceksiniz. ‘Hayırlısı’ deyip geçeceksiniz” dedi.

Miting sonrasından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Sarıyer Belediye Başkanlık Binası girişinde bulunan Atatürk ve Balıkçılar simgeli heykelin bronzdan yapılmış minyatür heykelini kürsüde Akşener’e hediye etti. 

MİTİNGİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

https://www.facebook.com/profile.php?id=734762187

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)