Son Dakika Haberler

Milli Merkez Yalan Haberleri Kınadı.

Milli Merkez Yalan Haberleri Kınadı.
Okunma : 125 views Yorum Yap


millimSarıyer Belediyesi Milli Merkez toplantısına destek vermiş olsa ne olacak, dergi basmış olsa ne olacak, Sonuç olarak Sivil Toplum kuruluşlarına zaten Belediye destek vermektedir. Etkinliklere kapalı salonu açmakta, lajistk destek vermektedir. Bu ayrımın toplumda nasıl körüklendiği biliniyor.

Bazı yerel basının Sarıyer de yapılan Milli Merkez ” Yerel Yönetimlerde Güç Birliği”  etkinliğinde dağıtılan dergiler için sarıyer beldiyesi sponsorluğunda basılmıştır haberine istinaden haber yapılmış ve bu haberlere karşı Milli Merkez basın açıklaması yaptı.

Bu basın Bildirisini Milli Merkez adına olduğu için yayınlıyoruz!

Sarıyer Kamuoyuna,

      Milli Merkez Sarıyer Temsilciliği olarak, 08.12.2013 tarihinde Sarıyer Kapalı Spor Salonu’nda yapmış olduğumuz, ‘’Yerel Seçimlerde Güç Birliği Forumu’’ üzerine bastırdığımız ‘’Arslanlı Yolda Yürümek’’ ve ‘’Güçbirliği Yazıları’’ başlıklı kitapçık içerisinde Sayın Doğu Perinçek’in 16. sayfada Aydınlık Gazetesi’nde de yayınlanan tablodaki durumun, Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’in aleyhine siyasi karalama olarak kullanılmasını esefle kınıyoruz!

    Mevzu bahis kitapçığımızı Sarıyer Belediyesi’nin bastırdığı, tamamen mesnetsiz bir iddiadır! Buna dayanak olarak kitapçığın arka kapağındaki ‘’Katkılarından dolayı Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür ederiz.’’ cümlesinin kullanılması, en hafif tabirle gazetecilik mesleğinin bağımsız araştırma ruhundan nasibini almamaktır!

     İş bu kitapçık Matbaacılar Sitesi’nde basılmış olup, basım ile ilgili makbuz kayıtları merakını gidermek isteyen gazeteci arkadaşlara verilmek üzere tarafımızda mevcuttur.

    O teşekkür cümlesi ise Kapalı Spor Salonu’nun toplantımıza tahsis edilmesi üzerinedir. Milli Merkez Sarıyer Temsilciliği olarak, bu tip kirli tartışmaların içerisinde yer almayacağımızı ve bundan sonra mesnetsiz siyasi karalamalara cevap dahi vermeyeceğimizi belirtiriz!

    Tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye mücadelemizde, bugüne dek göstermiş olduğumuz azim ve kararlılığımızdan asla geri adım atmayacağımızı ve bundan sonraki çalışmalarımızı da bu ilke kapsamında yürüteceğimizi bildiririz.

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

 

  Milli Merkez Sarıyer                                              Milli Merkez Sarıyer                                              

Yönetim Kurulu Üyesi                                         Yönetim Kurulu Üyesi          

      Sinan Kakaş                                                      Seyfettin Dakın