Son Dakika Haberler

MUHARREM İNCE FETÖ’YU ABD’DEN İSTEDİ

MUHARREM İNCE FETÖ’YU ABD’DEN İSTEDİ
Okunma : 10 views Yorum Yap

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Amasya’da miting yaparken CNN Türk’ün canlı yayını kesmesi üzerine “Konuşmamı canlı yayında vermeyen kanallarının önünde haftaya miting yapacağım” dedi. İnce, medyaya “Dünyada ne kadar yabancı basın varsa geldi röportaj yaptı ama bizimkiler gelmiyor” ifadesiyle sitem etti.

Amasya mitinginde konuşan İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyle:
(Seçim kampanyasına destek) Amasya’dan bütün milletimize sesleniyorum, bir kampanya yapıyoruz, Cumhurbaşkanı adayı partiden bağımsız bir kampanya yapıyor. Küçük bir uçak kiraladık İstanbul’dan buraya geldik. Benim hemşehride para çok bende para yok. Ateşleyin bakayım ateşleyin, hepiniz para yatırın oraya bakalım. 5 lira, 10 lira neyse ama yatır. Sizin gücünüz ile yapacağız bunu. Bakalım Amasya’dan 5 lira 10 lira.

SEÇİLİNCE GAZZE’YE GİDECEĞİM’

Erdoğan ‘Gazze’ye gideceğim’ deyip Gebze’ye gitti,

Cumhurbaşkanı olduğumda Gazze’ye gideceğim. Devlette devamlılık esastır. Hükümete Erdoğan’a diyoruz ki İsrail mallarını boykot et, tohum alma, Mavi Marmara’da aldığın parayı geri ver diyorum olmaz diyor. Sadece miting yapacak miting. Çünkü Filistin’deki Müslümanlar değil derdi seçim seçim. Değerli Amasyalılar, hükümete diyoruz ki; yapma, etme, gel İsrail mallarını boykot et. Edemem diyor. Ticareti kes? Kesemem diyor. Petrol taşımacılığı yapma, olmaz diyor. Mavi Marmara’da aldığın 20 milyonu geri ver, veremem diyor. E ne yapacaksın İsrail’e karşı? Hiçbir şey yapmıyorsun. Yapacağı tek şey miting. Çünkü derdi Filistin’deki Müslümanlar değil. Derdi, 24 Haziran’daki seçim. Amasya’dan sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni şu an sen yönetiyorsun, ben de adayım. Filistin konusunda ABD ve İsrail’e karşı dik dur, söz veriyorum yanında duracağım.

ERDOĞAN’A MAVİ MARMARA GÖNDERMESİ: ‘BANA SORDUNUZ MU’ DEME

Ama sonra, Mavi Marmara’da olduğu gibi ‘Bana sordunuz mu’ deme. Benim gibi meydan oku. 24 Haziran’da cumhurbaşkanı olduğumda üç ay içinde yargıyı düzenleyeceğiz. Üç ay içinde yüksek yargı, tarafsız, bağımsız olacak. Bu kadar. Yani ABD, yani AB Türkiye’nin demokrasisini esas alarak ‘Sizde yargı düzgün değil’ diyemeyecek.

FETÖ 3 AY SONRA GELECEK, GELMEZSE

Üç ay sonra ABD’ye döneceğim; ‘Yargıyı düzelttik, şimdi senden FETÖ’nün iadesini istiyorum.’ 24 Aralık, Hristiyanların Noel günü. Bu mübarek Ramazan gününde söz veriyorum. Seçimden üç ay sonra, ABD’ye “FETÖ’yü iade et” diyeceğim. Eğer iade etmezse, 24 Aralık Noel. İncirlik’teki Amerikan askerleri, Noel’i Washington’da kutlar.