Son Dakika Haberler

MUHTEŞEM BALO – ÖZLENEN DOSTLUK

MUHTEŞEM BALO – ÖZLENEN DOSTLUK
Okunma : 106 views Yorum Yap

Sarıyer Spor Kulübü Geleneksel Balosu’nu Sarıyer Koru Park’ta gerçekleştirdi.

Sezona şampiyonluk dilekleri ile giren ve başarılı transferlerle dikkati çeken Sarıyer Spor Kulubü’nün Muhteşem Balosu’nda Futbol takımının kampta olması nedeni ile sporcular ve teknik heyet katılamadı. Sarıyer Koru Park sahibi Sarıyer Spor Kulübü Yöneticisi Ali Genç baloda hiç bir fedakarlıktan kaçınmadı. 

Baloda Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Protokolde hazır bulundular.

Sarıyer Spor Kulübü eski başkanları İbrahim Balcı, Hayati Kaptanoğlu, Tahir Sarıoğlu, İbrahim Bozan ve Yönetim kurulunda görev alanlar geceye renk kattılar,

Siyasi partileri temsilcileri AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar gecede konuşma yaptı, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç Yönetim Kurulu Üyeleri ile katıldılar ve Başkan Bilgiç konuşma yaptı, . Gecede sunucu olarak görev yapan Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Koçoğlu Kongre sürecinde bulunan CHP Başkan ve Yöneticilerininin isimlerini anmadı. İlçe Sekreteri Yeter Büyükdurmuş, Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Elmas, Mustafa Karagöz olduğu halde CHP’den söz edilmedi.

Sarıyer Spor Kulübü’nde 2 dönem başkanlık görevi üstlenen Divan Kurulu Başkanı İbrahim Balcı, 10 yıl Sarıyer Spor Kulübünde yöneticilik yapan eski başkan yardımcısı  TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Dümez’e forma takdim etti.


Gecenin oluşmasında büyük emeği geçen Sarıyer Belediyesi Belediye Başkanı Şükrü Genç dahil olmak üzere, Başkan yadımcısı Gökan Zeybek, Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hayrettin Dereli, İBB Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz, Meclis Üyesi Mustafa Balcı, Belediye birim müdürleri katıldılar.

Baloda konuşan Kulüp Başkanı Saffet Akkoyun Yeni sezona iddialı bir kadroyla başlayacaklarını ve hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade etti.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ise Sarıyer’in iki değerli markasının olduğunu bunların Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Spor Kulübü belirtirken taraftarlardan ise sezon boyunca rakip takımlar aleyhinde kötü ve çirkin tezahüratta bulunmamalarını istedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine Ankara da toplanan CHP Belediye Başkanlarının katıldığı toplantıda, 26 – 30 Ağustos tarihlerinde Çanakkale’de düzenlenecek olan “Adalet Kurultayı’nda ” önemli görevlen üstlenen Şükrü Genç Sarıyer Spor Kulübü balosuna son anda yetişti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yapmış olduğu konuşmasında : Gönül çok şey istiyor, sistemi kurmadan, alt yapısını oluşturmadan başarının rastlantı olacağını, başarı noktasınında devamlılığının olmayacağını bilmenizi istiyorum. Her yıl yeni yapılan transferler yeni bir umut ışığı ve yeni bakış yeni bir arayış olarak devam etmekte ama bu işin özü kendi özümüz olduğunu hiç bir zaman unutmamak lazım, Sarıyer Türkiye’nin gençlik potansiyelinin en yoğun olduğu bir bölge, bu yaıyı değerlendiremediğimizde sorun yaşarız, Türkiye’nin ve Dünya’nın içinde bulunduğu insanlığı tehdit eden uyuşturucu bu işlerinen büyük düşmanı, Uyuşturucu ile mücadelede en aza indirilmesinin temel kuralı spor, bunu bizler mahallelerde görüyoruz ve yaşıyoruz, Sarıyer Spor Kulübü’nün Sarıyer gençliğini kucaklaması uyuşturucu ile mücadele konusunda en önemli görevlerinin başında gelir. Sarıyer herşeyi ile örnek bir ilçe, Huzur ilçesi, bu huzurun devam edebilmesi için sadece emniyetin aldığı tedbirler değil, insanımızın bunu yaşam biçimine dönüştürmesidir. Siz yaşamın neresinde olursanız orada işler doğru gidiyor demektir” dedi.

SARIYER’İN NUMARASI 27 ‘ DİR

Sarıyer Spor Kulübü Yönetimi her yıl olduğu gibi baloda geleneksel olarak destek veren ve katım sağlayanlara Sarıyer forması verdi. Başkan Şükrü Genç formasını alırken her yıl 28 nolu forma veriyorsunuz İstanbul’da Sarıyer’in numarası 27 ‘dir, ben bunu 27+1 olarak kabul ediyorum dedi.

 

GEL ŞÜKRÜ GEL

Sarıyer Spor Kulübü As Başkanı Sanatçı Ferhat Göçer gecede muhteşem konser verdi. Ferhat Göçer sahnede gel  Şükrü gel diyerek çağırdığı Klarnetçisi ile muhteşem şov yaparken şarkıyı yarıda keserek. Sayın başkan sakın üzerinize alınmayın  ben gel Şükrü derken sizi kasdetmedim. Bizim klarnetçi Şükrü işte isim benzerliği dedi. tüm masalar bu espiri karşısında neşeye boğuldu, Ferhat Göçer Gecenin. en yaşlı ve eski başkanlarından İbrahim Balcı’ya özel ilgi göstererek övgü ile bahsetti. Tüm davetlilerinin masalarına girerek onlarla şarkı arasında konuşan ve Sarıyer taraftarları ile şarkı söyleyen, Kendi bestesi olan Sarıyer Marşı’nı tüm davetlilerle birlikte okuyarak gönülleri mest etti.