Son Dakika Haberler

Mustafa Kemal Atatürk`ü Ölümünün 75. Yılında Saygıyla Anıyoruz!

Mustafa Kemal Atatürk`ü Ölümünün 75. Yılında Saygıyla Anıyoruz!
Okunma : 124 views Yorum Yap


egitimsen_istTürkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün ölümünün üzerinden 75 yıl geçti. Atatürk`ün 10 Kasım 1938`de hayata gözlerini yumduğu günden bu yana dünya üzerinde yaşanan gerginlik ve savaşlar durmaksızın devam ediyor.

AKP iktidarı, bugün üstlendiği emperyalizmin taşeronluğu rolüne, yaratmak istediği tek tip toplum düzenine, kadınının ve erkeğin toplumsal yaşamda ayrıştırılmasını emreden gericiliğe karşı emeğin, eşitliğin ve özgürlüğün ülkesini kurmak için direnenlere saldırmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk`ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış!” anlayışını yok sayan AKP; her fırsatta “Yurtta Savaş, Dünyada Savaş!” politikası doğrultusunda hareket etmektedir. Mustafa Kemal Atatürk`ün hem yurtta hem de dünyada barış savunusu, dün olduğu gibi bugün de güncelliğini korumaktadır.

Eğitimde ve bilimde ırkçı-gerici girişim ve uygulamaların etkisini arttırdığı, eğitim sisteminin pek çok yönden kuşatma altına alındığı günümüz koşullarında, hayatı boyunca aydınlanmadan ve bilimden yana tutumuyla öncü rol oynamış olan Mustafa Kemal Atatürk`ü ölümünün 75. yılında saygıyla anıyoruz.

EĞİTİM SEN MERKEZ YÜRÜTME KURULU