Son Dakika Haberler

"Neden İstifa Etti" CHP Sarıyer İlçesinde Sular Durulmuyor!!!

"Neden İstifa Etti" CHP Sarıyer İlçesinde Sular Durulmuyor!!!
Okunma : 104 views Yorum Yap

20130403-202417.jpg

CHP Sarıyerde sular durulmuyor. Bir dokunan bin ah işitiyor. Yönetim Kurulu içindeki sorunlar ve sürekli devam eden sıkıntılar,Yöneticilerin istifası ile sonuçlanıyor.
Hiç bir şekilde içsel sıkıntıları yazmamaya çalıştığımız siyasi etik gereği yapılan düzenlemeler, Tavır ve davranışlar, partililerin sorunları, bir ilçe başkanının akıl almaz tutumları, yanlış kararları ve uygulamaları partilileri ve yöneticileri sosyal paylaşmlarda ve haber sitelerinde bir isyanın yayılmasına yol açmaktadır.
Bugün elimize ulaşan Yönetim Kurulu üyesi İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Koç’un istifa mektubunu yayınlıyoruz.
Sayın İlçe Başkanı Mehmet Deniz. Şahsıma yazmış olduğu mesajda daha önce kullandığımız haberimizdeki bilgi neticesinde, Ayhan Koç yurt dışına çıkacağından istifa etmiştir mesajı yazmıştı,
Şimdi size Ayhan Koç’un CHP İl Başkanlığına Gönderdiği ve tarafımıza mail olarak ulaştırdığı istifa mektubunu sunuyoruz.
CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA!
CHP Sarıyer ilçe Yönetiminde bulunduğum süre içerisinde partime faydalı olmaya çalıştım; ancak bu süre içinde partimiz adına işlerin doğru gitmediğini gördüm. İlçe Başkanı’nın partiyi bir şirket gibi yönetmesi, partililere karşı tutumu ve davranışları partililer arasında kutuplaşmalara ve gruplaşmalara neden olmuş, üyelerimizi partiden soğutmuştur.
Hedefe ulaşmak için her yolu mubah sayan, karşıtlarını harcayan, itibarsızlaştıran, ötekileştiren bir ilçe başkanıyla karşı karşıyayız.
Yönetim Kurulu toplantısında eski bir bayan yöneticimizle ilgili bir şikayet görüşülürken bizi hiç ilgilendirmeyen bir konuda özel bir mahkeme kararını deşifre etmek suretiyle özel hayata müdahale etmiş ve parti içi hesaplaşma adına üyemizi itibarsızlaştırmaya çalışmıştır.
Yönetim Kurulu toplantılarımız bir formaliteden öteye gitmemektedir.
İlçe Başkanı tüzüğe göre zorunlu olan kararları yönetime bile getirmeden kendisi almaktadır. Ancak tüzüğe aykırı olarak yönetim in yetkisinde olmayan kararları aldırarak yöneticileri baskı altına almaktadır.
Son yönetim kurulu toplantısında İlçe Başkanının kavgacı ve tahrik edici tutumu bardağı taşıran son damla olmuştur.
Yönetimin bilgisi olmadan yapılan parti çalışmaları yöneticiler arasında tartışma konusu olmuş; ‘ben ilçe başkanıyım istediğim kararı alırım her şeyi size mi soracağım’ diyerek tartışmanın fitilini ateşlemiştir.
Yönetim kurulunun ortak kararıyla alınan örgüt toplantısı gündemi ilçe başkanı tarafından sürekli değiştirilmektedir. Bunlarla ilgili eleştiriler yapan bayan yöneticimize kaba ve saygısız davranarak toplantıyı terk etmesine neden olmuştur.
Bundan önceki süreçte bir yöneticimiz, ilçe yönetim anlayışını sadece eleştirdiği için haksız yere disipline verilmiş ve bu haksız tutumdan dolayı yönetimden ve partiden istifa etmiştir.
Mahalle temsilcileri mahallelerdeki üyelerin bilgisi olmadan parti içi mücadele hedeflenerek atanmıştır. Bu atamalarda yönetim kurulu kararı yoktur.
Partinin dinamik kesimi geri plana itilerek küstürülmüştür. Kağıt üzerinde belirlenen temsilciler yeterli katkıyı sağlayamadığı gibi mahallelerdeki üyeler üzerinde etkili olamamaktadırlar.
Aylar önce ilçemizi ziyaret eden Genel Başkan Yardımcımız ve Genel Sekreterimize bütün mahallelerde temsilcilerin ve sandık sorumlularının tamamlandığını söylemiş olduğu halde sandık sorumluları kağıt üzerinde yazılmıştır. Bu üyelerimizin büyük çoğunluğu görevli olduğunu dahi bilmemektedir. 7000 den fazla üyemiz olmasına rağmen sandık sorumluları bir türlü tamamlanamamaktadır.
İlçe Başkanının ve yönetimin partililer üzerinde etkinliği kalmamıştır. Partiye kadınların ve gençlerin ilgisi azalmıştır. Gerek yönetimde gerekse örgüt içinde huzur kalmamıştır. Seçimlere bu koşullarda gidildiğinde partinin Sarıyer’de zor durumda kalacağı aşikardır.
Böyle bir ortamda partiye faydalı olabileceğime inancım kalmamıştır.
Büyük umut ve heyecanla kongresini yaşadığım Sarıyer ilçesinin, kongreden kısa bir süre sonra şahsen partimiz adına kongrede hatalı karar almış olduğumu fark ettim ve defalarca istifayı arkadaşlarla paylaştım; ancak yol arkadaşlarımın ısrarlı talepleri doğrultusunda istifamı bu güne kadar erteledim.
Gelinen bu noktada istifadan başka çare kalmadığını gördüm. Yüreğim kan ağlayarak ve bu istifamın muhataplarını bir kez daha düşünmeye sevk edeceğini düşünerek,
CHP SARIYER İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN istifa ediyorum.
Gereğini bilgilerinize arz ederim.
AYHAN KOÇ/ CHP SARIYER İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

20130403-202402.jpg