Son Dakika Haberler

O aslında bir Sarıyer’li…

O aslında bir Sarıyer’li…
Okunma : 202 views Yorum Yap

yeter_1Sarıyer’de doğup büyüyen ve meslek hayatının ilk yedi yılı boyunca Sarıyer’de görev yapan Polis Memuru Bedri Kenan KARAAL, üç şiir kitabının ardından yazın hayatına ‘Yeterince Yalnız Kaldım’ isimli sıra dışı romanı ile devam ediyor. Aralık 2013’te Gordios Kitap tarafından okuyucusu ile buluşturulan romanında kadın erkek ilişkilerine ve aşka, aşkı aramaya farklı bir bakış açısı geliştiren yazarımız aşk ile erotizmin birbirinden ayrılamayan iki olgu olduğunu kalemindeki hünerini belirgin bir şekilde göstererek okuyucusuna sunuyor.

yeterince Yolu yarıladığı söylenen kadınların ilişkilerine, aradıkları aşklara, aşkla bakacakları gözlere, kendilerini saracak kollara ve sarılacakları bedenlere, yalnızlıklarına, ayrılıklarına değinen yazar, aynı beklentinin sadece kadınlar için olmadığını 576 sayfalık romanın kahramanına yüklediği sınırsız hayal gücü ile gizli kapaklı sergilemeyi de ihmal etmemiş. Fakat bu beklenti kadınların kahramana olan tepkilerini engellemekte yetersiz kalıyor.

Farkında olmadan bir erkeği seven üç kadının daha sonra birbirlerinden haberdar olmaları ile gelişen bu ilginç süreç sonunda kazananın başka bir kadın olması sizi şaşkınlık içerisinde bırakacak. Fakat kadınlar arasındaki bu amansız savaşın bitmeyecek olması 576 sayfalık kitabın sonunun gelişmeye açık bir şekilde sonlandırılmasından anlaşılıyor.

Bildiğimiz hareketli Nişantaşı caddelerinin gündüzünde ve gecelerinde koşuşturan roman kahramanları, belki sizlerinde yürüdüğü caddeler, oturduğu mekanlar gibi İstanbul’un diğer bilindik yerlerinde de rollerini sergiliyorlar. Belki romanı okurken kahramanlardan birinin oturduğu masada oturuyor ve boğazı onun gözünden kahvenizi yudumlayarak seyrediyor olabilirsiniz.

Halen Ankara’da mesleğine devam etmekte olan ve “Yad Oldum Gülüme”, “Hoşça kal Demenin Sırası mıydı” ve “Na” isimli üç şiir kitabı bulunan hemşerimiz Bedri Kenan KARAAL’ın kapak tasarımı ve ismi ile de farklı bir ilgi uyandıran bu romanında sizde karakterler arasında kendinizi bulacaksınız.