Son Dakika Haberler

ODATV'ye Siber Saldırı Yapıldı.

ODATV'ye Siber Saldırı Yapıldı.
Okunma : 122 views Yorum Yap

Odatv_12_logoİnternet sitelerinin önemli isimlerinden Odatv’ye siber saldırı gerçekleştirildi. İnternet medyasında en çok izlenen sitelerinden olan Odatv bu sabah saldırıya uğradı ve bir süre yayın yapamadı.
Sahibi, yazarları ve ilgisiz gazetecilerin bilgisayarlarına gönderilen virüslerle birbirleriyle ilişkilendirilerek tutuklandığı Odatv’nin sitesinin bugün siber saldırıya uğradığı bildirildi.
Muhalif haber sitelerinden Odatv’ye sabahtan itibaren saatlerle ulaşılamazken, bunun nedenine ilişkin açıklama Nihat Genç’ten geldi. Genç, sosyal paylaşım ağlarından Facebook’taki kişisel sayfasından yaptığı açıklamayı, Twitter’da da paylaşarak, Odatv’nin siber saldırıya uğradığını duyurdu. Genç, “İnternet medyasının en çok izlenen direniş kalesi Oda Tv, Amerika’dan malum saldırılarla çökertildi; üç-dört saattir yayın yapamıyor. Geçmiş olsun diyoruz; bu saldırılardan yılmadığımızı eşe, dosta, düşmana hayatımızla göstereceğiz!” dedi.
Genç, Facebook’ta paylaştığı “Cemaatin savcıları polisleri talebelerine” başlıklı iletide ise “ODA TV’nin sekiz yönetici ve yazarına yıllarca bir iftira virüsü gönderip hukuksuzca içeri tıkanlar bugün ODA TV’ye yayınlarından dolayı yeni bir hacker saldırısında daha bulundular” dedikten sonra şunları yazdı:
“Kardeşlerim, bize neden düşmanca saldırıyorsunuz? Ergenekon, Balyoz ve ODA TV davalarında yapılan tezgahları ebediyyen susturabileceğinizi mi sanıyorsunuz.. Bugün tarih, üç bin yıl öncesindeki bir kralın dahi mahrem hayatını ortaya çıkartabiliyor, hatta peygamberlerin, hatta Atatürk gibi büyük adamların çok özel sırlarını dahi gün ışığına çıkartabiliyor.. Sizleri kim nasıl kandırdı ise ülkemizde yapılan tezgahları, fırıldakları, dümenleri kıyamete dek saklayıp gizli tutabileceğinize inandırmış.. Bütün gerçekler tek tek ortaya çıkıyor çıkacak, bundan kaçamazsınız. Bizler gerçeklerin ortaya çıkması için sadece acele ediyoruz çünkü içerde yatan soylu masum insanlar var.. Sizler bizlere düşman olacağınıza, sizleri, bu kadar kirli işlere sürükleyen, alet edenlere karşı çıkın. Nasıl oldu da köyünüzden kasabanızdan tertemiz çocuklar olarak okumak için alınıp bu kadar karmaşık ve şaibeli ilişkilere angaje oldunuz. Müslüman insanlarsanız temiz niyetleriniz varsa, ilk yapacağınız şey, sizleri kendi ülkenize, hukuka, kendi topraklarınızın çocuklarına karşı hukuksuzca kim saldırtıyor, bunları sorgulayıp anlamanızdır.”