Son Dakika Haberler

Öğretmene Şiddet Geleceğe İhanettir

Öğretmene Şiddet Geleceğe İhanettir
Okunma : Yorum Yap

Veli tarafında Öğretmene şiddet yapılması nedeni ile Ali Kemal Yiğitoğlu ilkokulunda Eğitim-Bir-Sen İstanbul şube başkanı İdris Şekerci tarafından basın açıklaması yaptı. Basıl açıklamasına CHP İlçe Başkanı Mehmet Kubat ve CHP Sarıyer Meclis Başkanvekili Meltem Yücel Pir ve veliler ve  ğretmenler katıldı. 

İstanbul Sarıyer Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu öğretmeni N.Ö Öğrenci Velisi tarafından darp edildi. Olaya Tepki Gösteren Eğitim-Bir-Sen İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı İdris Şekerci ”öğretmene yapılan bu saldırının takipçisi olacağımızı ifade ediyor, bugün de yarın da öğretmene şiddeti reva gören sorunlu anlayışla hukuk önünde mücadele edeceğimizi hatırlatmak istiyoruz. Öğretmenini güvence altına alamayan sistemin artık değişmesini istiyoruz. ” dedi.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum!” duyarlılığı ile öğretmene saygının esas olduğu yerden, öğretmenin kadın olmasını bile önemsemeden yumruk atacak vandalizme geldik ne yazık ki!

Sarıyer Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu öğretmeni üyemiz N.Ö, akran zorbalığı yapan bir öğrencisini -ki benzer nedenler yüzünden bir başka okuldan ara dönemde nakil yoluyla geldi- uyarması üzerine öğrencisi “Bana nasıl davranacağınızı öğreneceksiniz!” diyerek öğretmenini tehdit edilmiştir.

Öğretmen arkadaşımız “Evladım! ben senin öğretmeninim. Bu nasıl bir üslup?” diyerek uyarması üzerine öğrenci babası Ali Çarık ‘ı okula davet eder. Daha önce de okul öğretmenleri ve yöneticileri ile de tartışarak sorun çıkardığını öğrendiğimiz Ali Çarık, okul koridorunda gördüğü bayan öğretmenimize yumruk atarak darp etmiştir.

Öğretmenimiz, aldığı darbe yüzünden yaralanmış ve ambulans ile hastaneye sevk edilmiş ve iş göremezlik raporu verilmiştir.

Öğretmen arkadaşımıza yapılan bu şiddeti lanetliyoruz. Eğitim Bir Sen olarak -üyemiz olsun olmasın- öğretmene yapılan bu saldırının takipçisi olacağımızı ifade ediyor, bugün de yarın da öğretmene şiddeti reva gören sorunlu anlayışla hukuk önünde mücadele edeceğimizi hatırlatmak istiyoruz.

 

Öğretmenini güvence altına alamayan sistemin artık değişmesini istiyoruz. Nasıl ki şiddete maruz kalan sağlıkçı,şiddete başvuran hastaya sağlık hizmeti vermeme hakkına sahipse biz de eğitim hakkından mahrum etme hakkına sahip olmalıyız.

Devlet, öğretmenini darp eden velinin çocuğuna ücretsiz eğitim sunmak zorunda olmamalıdır. Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılırken bu konunun da gündeme alınmasını ve öğretmenin güvence altına alınmasını istiyoruz.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)