Son Dakika Haberler

Okan, eğitim ateşini yaktı

Okan, eğitim ateşini yaktı
Okunma : 32 views Yorum Yap

Okanuniversitesi“İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla bugüne kadar çalışmalarını sürdüren ve 15. kuruluş yıldönümünde 17 bin öğrenciye ulaşan Okan Üniversitesi, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle 2014-2015 Akademik Yılı’na “merhaba” dedi. Törende, eğitim ateşinin yakılmasının ardından bu yıl faaliyete geçen Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin ilk öğrencileri önlüklerini giydi. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Girişimci, çağdaş bilim insanları olacağınıza inanıyorum. Sadece Türkiye’de değil, dünyadaki sayılı hekimler arasına girerek ülkemizi gururlandıracaksınız” diye konuştu.

Okan Üniversitesi’nin Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törende konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “İlk eğitim öğretime başladığımızda 85 öğrencimiz vardı. Şu anda yaklaşık 17 bin öğrenciye ulaşmış durumdayız. Sadece Mütevelli Heyetimiz ve Rektörümüz değil, hocalarımız, çalışanlarımız ve öğrencilerimizin bir takım ruhuyla çalışmasıyla bu noktaya geldik” dedi. Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut ise, “Biz sadece eğitim vermenin değil, araştırma yapmanın, yayın yapmanın, öğrencilerimizin etkinliklerini desteklemenin de bir üniversite için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. Prof. Dr. Kut, üniversitenin tüm birimlerinin, hem öğrencilerin üniversite eğitimlerini başarılı bir şekilde almaları, hem de sorumlu birer yurttaş ve mutlu gençler olarak yetişmeleri için çalıştığını söyledi. Konuşmaların ardından 2014-2015 Akademik Yılı’nın ilk dersi, Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayfun Atay tarafından verildi. Atay’ın konuşması uzun süre alkışlandı.

Birlikte okudular, birlikte doktor olacaklar

Bu yıl eğitim öğretime başlayan Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin ilk öğrencileri, törenle önlüklerini giydi. Tıp Fakültesi’nin ilk öğrencileri arasında bugüne kadar ilköğretim ve liseyi birlikte aynı sınıflarda okuyan tek yumurta ikizleri İsmail ve Mehmet Hayta da yer aldı. Bugüne kadar birbirlerinden ayrılmayan ikiz kardeşler, “Birlikte büyüdük ve okuduk. Şimdi birlikte doktor olacağız” diye konuştular. İkizler, törenin ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Baskan ile birlikte “selfie” çektiler.