Son Dakika Haberler
“width=“1080

Oktay Aksu. Çözüm Odaklı Şeffaf Belediye Başkanı Olacağım

Oktay Aksu. Çözüm Odaklı Şeffaf Belediye Başkanı Olacağım
Okunma : 1.857 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Oktay Aksu, Büyükdere Pileki Restaurant’ta kahvaltılı basın toplantısı düzenledi, Oktay Aksu Aday olup kazandığım takdirde ilk günden itibaren halkımızın içine karışıp, sorunları dinleyen ve çözüm odaklı bir başkan olacağım.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Oktay Aksu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Adaylık başvurusu yaptığım gün açıklamamda da yeni bir başlangıç demiştik ve ilk adımı atmıştık. Bugün ilk etkinliğimizi, ilk toplu birlikteliğimizi basın mensupları arkadaşlarımızla yapalım istedik. Yeni bir başlangıç için yola çıkıyoruz. Bu bir proje tanıtım toplantısı değil, bu sadece yola çıktık basın emekçisi arkadaşlarım da kendimizi bir gösterelim, daha sonra geniş bir alanda halkımızla birlikte projelerimizi de sizlere takdim edeceğiz.

Kısaca nasıl bir belediye anlayışı olacak bunlardan da bahsetmek isterim. Öncelikle şunun bilinmesini isterim ki, bugün burada bahsettiklerim ya da açıklamamda bahsettiklerim ya da bundan sonra bahsettiklerim şu andaki mevcut belediyemizin bu hizmetleri yapmadığı, bu işlere hiç eğilmediği gibi bir anlaşılma olmasın. Biliyorsunuz Sarıyer üç dönemdir, 15 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetiliyor. Belediye başkanımız da çok güzel hizmetler yaptı buradan kendisine de teşekkür ediyorum. Sadece burada bahsettiğimiz konular daha da geliştirilecek konulardır, belki bazıları hiç yapılmamış projeler de olabilir.

SARIYER TIP MERKEZİ OLACAK

“Çocuklarımızdan gençlerimize, yaş almış yurttaşlarımıza toplumun her kesimine karşı önemli projelerimiz var. Her şeyden önemlisi Sarıyer’de bir Tıp Merkezi ve çocuklarımıza yönelik bir diş polikliniği için harekete geçeceğiz. Özellikle yaş almış insanlarımızın sağlık hizmetlerine en kolay şekilde ulaşabilmesinin yolunu açacağız. Yine kütüphane sayımızı arttıracağız.

Sanat Akademisi, Santraç Akademisi kuracak, Şehir tiyatrolarını Sarıyer’imize taşıyacağız. Okul ihtiyacı olan mahallelerimizin bu ihtiyacını karşılamak için harekete geçeceğiz. Gençlerimizin hayali olduğunu çok iyi bildiğim bir Deney ve Bilim Merkezi’ni kuracağız. Yaşam Evlerimizin uygun olanlarını sosyal tesis haline getirecek, sosyal tesis sayısını arttıracağız’ diye konuştu.

Çözüm Odaklı Şeffaf Belediye Başkanı Olacağım

Şeffaflığı çok önemsiyorum. Şeffaf bir belediye başkanı olacağım. Eğer aday gösterip de kazanırsak, halkın her zaman yanında çözüm odaklı ve katılımcı olacağım. Kesinlikle Sarıyer halkının bilgisi haricinde mahalleleri dinlemeden, mahalledeki insanların sorunlarını dinlemeden onlara bir çözüm sunmayacağım.

Yaşamın alanında hangi kurum ve kişi varsa onlardan destek alacağım ve sosyal belediyeciliği önceliğe alacağız, zaten sosyal demokrat Belediye Başkanı olacağımı her yerde söylüyorum. Ben ve arkadaşlarım bu anlayışla hizmet vereceğiz.”

Eksik kalan ve devam ettirilmesi gereken çalışmalar ve yeni yapacakları projeler hakkında da kısa bilgiler veren Oktay Aksu, ilerleyen günlerde kapsamlı bir proje tanıtımı yapacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)