Son Dakika Haberler
“width=“1080

Sarıyer’in sorunlarını biliyorum ve ben çözerim.

Sarıyer’in sorunlarını biliyorum ve ben çözerim.
Okunma : 1.390 views Yorum Yap

CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Mehmet Deniz, Paella Restaurant’da yerel basınla buluştu. Bir dönem meclis üyeliği da yapan eski ilçe başkanı Mehmet Deniz Başkan adayı olması halinde yapacağı projelerini anlattı.

CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Mehmet Deniz 50 yıldır Sarıyerliyim, Sarıyer’in sorunlarını biliyorum ve ben çözerim dedi.

Projelerini açıklayan Mehmet Deniz. Sarıyer’i marka bir ilçe olarak öne çıkarmak istiyoruz.
İlçemizde sanat ve edebiyat iklimini güçlendireceğiz. Mesleki, kurslar eliyle ve proje destek sistemimizle yeni istihdam alanları yaratacağız, Sarıyerlilerin kendilerini geliştirmelerine, beceri ve yeteneklerine uygun çalışmalar yapmalarına imkân sağlayacağız.

İLK PROJEM BALIK HALİ

Sarıyer’in acilen kendisine yakışan bir balık haline ihtiyacı var. Yeri hazır. İlk adımlardan birisi bu olacak. Yıllardır gündemde olan ama hayata geçemeyen bu proje 2024 yılı balık sezonuna yetişecek. Sadece merkezde balık haliyle yetinmeyeceğiz. Büyük mahallelerde belediyenin gözetim ve denetiminde butik balık satış noktaları oluşturacağız.

SAĞLIKLI PLAJLAR

Mehmet Deniz meclis üyeliği döneminde bizzat her kakarın altında imzası bulunan mecliste TURBAN tesisinin Sarıyer’e kazandırılmasında bugün yanlış uygulamalar olduğunu halk yararlanamadığını belirtti.

Turban halka açık olacak.

Kilyos-Kumköy’de Belediyenin TURBAN’dan devraldığı tesisler yenilenerek, Sarıyerliler için girişlerin ücretsiz, sezlong ve şemsiyenin çok uygun fiyatlarla yararlanılabileceği kaliteli plajlara dönüştürülecek.
Sarıyerlilere kimlik çıkarılacak, dışarıdan gelenlerden makul ücretler alınacak. Bir bölüm tümüyle Sarıyer halkına açık tutulacak. Şemsiyesini koltuğunu yiyeceğini evinden getirebilecek.

SARIYERLİ SARIYER’DEN GÖNDERİLEMEZ

Sarıyer’imizin önemli bölümünde tapu ve mülkiyet problemi var. Yıllardır süren bu problemin çözümü için ısrarlı ve kararlı şekilde hak sahiplerini esas alan bir anlayışla çalışacağız. Halkla birlikte halk lehine mücadele vereceğiz.

SEYİR TERASI

Büyükdere’den Kocataş’a çıkan tepedeki muhteşem manzarası bulunan alanda seyir terası oluşturulacak. Böylece İstanbul’un en güzel manzaralarından birinde keyifle dinlenmek, kafeden yararlanmak mümkün olacak. İstanbullular Sarıyer’in güzellikleri keşfedecek.

DOĞRUDAN TEMİN
AMACI DIŞINDA KULLANILMAYACAK

Adrese teslim ihalelere geçit verilmeyecek.

Belediyelerin ihale sisteminde belli koşullara bağlanmış olan ve olağanüstü durumlarda kullanılması gereken uygulama genelleştirilmeyecek. Yalnızca olağanüstü durumlarda uygulamaya alınacak. Böylece seffaf ve denetlenebilir bir ihale sisteminin hayata geçirilmesi sağlanacak.

ÖNCE SARIYERLİLER

Belediyede işe alımlarda liyakat unsuru dikkate alınarak Sarıyerlilere öncelik verilecek. Mümkün olduğunca istihdamda Sarıyerlilere öncelik tanınacak.

ÇOCUK DOSTU KENT, SARIYER

Sarıyer’de çocukların geleceğini planlıyoruz.

Sarıyer, çocukların güvenle yolda yürüdüğü, yeterli yeşil alana sahip, kültürel ve sosyal etkinliklerle donatılmış, kahkahalarının çınladığı bir ilçe olsun istiyoruz. Teknolojiyi yakalayan ve üreten bir ilçe… Çocukların kendini ait hissedeceği, kendini ifade edebileceği, burada yaşamanın mutluluğunu paylaşabileceği bir ilçe… Sarıyer’de çocukların geleceğini planlıyoruz.

SARIYER AKADEMİ’YE YENİ DÜZEN

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bulunan Sarıyer Akademi’nin sınav sistemi değiştirilecek. İhtiyacı olanlara öncelik tanınacak. Yeni merkezler açılacak. Sınavla değil, ekonomik ve sosyal kriterlerin öncelikli olduğu bir sistem geliştirilecek.

ENGELLİ DOSTU SARIYER

Şehrimizde yol, kaldırım ve bina düzenlemeleri engellileri dikkate alacak şekilde değiştirilecek. Kent yaşamı buna göre elden geçirilecek. Engellilerin sosyal hayata rahatlıkla katılabileceği, kültürel faaliyetlere ulaşabilecekleri düzenlemeler yapılacak. Beceri ve yeteneklerini geliştirmeye dönük kurslar açılacak. İmar yaklaşımımız bu temelde olacak. Bina girişleri, asansöre ulaşım, özel yürüyüş yolları engellilere göre planlanacak.

MEHMET DENİZ, Biyografisi.

1964 yılı Samsun doğumluyum. 1975’te Sarıyer Resitpaşa Mahallesi’ne yerleştik. İş yaşamım lise yıllarında başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi- Maliye Bölümü mezunuyum (1988).
Üniversite ardından Profilo Holding’de bölge sorumlusu olarak göreve başladım. Çeşitli özel sektör kuruluşlarında yöneticilik yaptım. İş hayatıma kendi şirketimle devam ettim. Turkcell fiberoptik alt yapı çalışmaları ve gıda sektöründe faaliyet gösterdim.
1994-2004 döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliği,
Sarıyer Belediyesi CHP Grup Başkan Vekilliği, Sarıyer Belediyesi Meclis Birinci Başkan Vekilliği yaptım.
2011-2017 döneminde CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevinde bulundum.
1997-2003 yılları arasında Reşitpasa Spor Kulübü Başkanlığı,
Sarıyer Boğaziçi Çevre Derneği (BOÇEV) Kurucu Genel Sekreterliği yaptım.
Evli ve iki çocuk babasıyım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)