Son Dakika Haberler

OKTAY AKSU’YU HAKSIZ YERE LİNÇ ETMEK İSTEDİLER

OKTAY AKSU’YU HAKSIZ YERE LİNÇ ETMEK İSTEDİLER
Okunma : 109 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye meclisi 7 Temmuz 2 oturumunda Cuma günü mecliste Gündem dışı konuşmalara sahne oldu. Ak Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik ve Meclis Üyesi Selçuk Bozkır gündem dışı konuşmalarında yerel ve ulusal siyaset konularına değindiler.

2 Temmuz Sivas Madımak Katliamı ve 5 Temmuz Erzincan Başbağlar katliamı kınama konuşmaları yapıldı.

Ak Parti Meclis Üyesi Selçuk Bozkır: Ak Parti grup odasının döküldüğünü, bir yılı dolmayan binanın duvarları ve masaları dökülüyor dedi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik ise grup adına yapmış olduğu konuşmada Sivas ve Başbağlar Katliamını kınadı, Çayırbaşı’daki Belediyenin Sağlık Ocağının kaldırılacağını, nereye taşınacağını bu konuda orada bulunan Vatandaşların mağdur olacağını, Sağlık Ocağının kaldırılmamasını istedi..

ŞUBAT 2012 DE TEMELİ ATILDI, ŞÜKRÜ GENÇ’TEN YARDIM İSTEDİLER

Çayırbaşı Devlet Hastanesinin temeli Şubat 2012 ‘de dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atılmış, hastane ek binasında çökme tespit edilmiş ve bu süreç içerisinde bugünki tarih itibariyle Çayırbaşı Hastanesi ne zaman açılacağı halk tarafından merakla bekleniyor. Her seçim döneminde kullanılan ve açılacak denilen hastane hüsran bir şekilde çürümeye terk edildi.

Sarıyer Belediye Başkanlık binasının yapılması ve tüm birimlerin bu binaya taşınması ile Halka hizmet açısında büyük kolaylıklar sağlandı. Fen İşleri Kilyos. Temizlik İşleri Ferahevler, Sağlık İşleri Poliklinik ise Çayırbaşı’nda bulunmaktadır. Bu birimlerin Başkan Yardımcılıları ve Müdürlükleri Yeni Başkanlık binasında hizmetleri ise yerinde devam etmektedir.

Çayırbaşı’nda Hastane dururken ve bitirilmeye çalışılmazken, Akp Gurubunun Belediyeye ait olan Çayırbaşı Sağlık Ocağı’nın taşınma telaşı gündeme getirildi.

OKTAY AKSU’MECLİS KONUŞMASI “ TAM METİN “

CHP Grup Sözcüsü İki hatip’in konuşmalarına oturduğu yerden cevap verdi,

Meclis Üyesi Oktay Aksu : Sayın Başkan şimdi bir iki konuya değinmeden geçemeyeceğim bu öncelikle Selçuk beyin grubu odasının dökülmesiyle ilgili düz eleştirisinin ve kendisini 26 Ağustosta açılan ve daha bir yıl olmayan 3. Köprü yolundan bir girmesini ve tadilatın nasıl yapıldığını orada görmesini rica ediyorum. 2. Nurettin beyin Sivas katliamını anarken söyledikleri umarım gerçekten
Sivas’ta öyledir. Ben Sivas’a sık sık gidiyorum, Şarkışla özellikle ama orada biz 37 canımız yanarak yok edildi. Şimdi nasıl oldu önemli değil. o oldumu? .. Biz ona bakıyoruz, eğer buradan Aşık Veysel de atıfta bulunup Sivas’ın merkezinde bir Aşık Veysel’inde heykeli yoksa ben ozaman barış telinin herkesin gerçekten içinden geldiği şekilde yapması gerektiğinin Ak Parti tarafından yönetilen Sivas İl Merkezinde bir Aşık Veysel heykelinin yapılması içinde kendilerinden destek beklediğimizi belirtmek istiyorum. diğer bir konu Çayırbaşı’ndaki bizim vatandaşlarımızın dar gelirli vatandaşlarımızın bir hastahane ile ilgili klinikte ilgili ihtiyaçları konusunda birisi Çayırbaşı’nda oturan vatandaşlarımızı yürüyerek gidebileceği mesafede vede yapılmaya çalışılan yıllardır bitmeyen bir hastanemiz var. Eğer bu hastanenin açılmayacaksa açılırsa herhalde sorun çözülür diye düşünüyorum bu hastane açılmayacaksa biz Çayırbaşı’na tam teşekküllü güzel bir poliklinik yada hastane açabiliriz.

OKTAY AKSU’YU NEDEN LİNÇ ETMEK İSTEDİLER

Aynı yıl içinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin açılması, Yakın bir zamanda Belediye Başkanlık Hizmet Binasının açılması, Sarıyer’e 450 Milyon dolar değer katılması yerel siyasette Ak Partinin muhalefete çaresiz kalışını gösterdi.

“ ADALET YÜRÜYÜŞÜ” ile Türkiye ve Dünya’da bugüne kadar ki en büyük eylemi başaran CHP karşısında “ Ulusal Çapta” siyasi yenilgi, Yerel Bazda ise oldukça geri düşülmesi Ak Parti’nin tüm yerel politikalarında sertleşmesine yol açtı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “ Adalet Yürüyüşü’nde” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte 25 gün boyunca yürümesi, Ulusal ve Yerel Medyada belediye başkanları arasında en fazla Hak, Hukuk ve Adalet mücadelesinde tam gün olarak yer alması, Ak Parti’nin yerelde geliştireceği politikalara sekte vurdu. Siyasi şaşkınlık taşkınlığa dönüşmüş oldu.

AKP GRUBU NEYİ KULLANACAĞINI ŞAŞIRDI

3 Temmuz Meclis oturumunda Sarıyer Spor Kulübü Otobüs’ünü gündeme getiren ve Chp Meclis Üyesi Mustafa Balcı’nın “ Burası Sarıyer Belediye Meclisi, Taraftar yeri değil, Sarıyer Spor Kulübünü ilgilendiren konular Sarıyer Spor Kulübü Kongresinde konuşulur” açıklamaları ile şok olan Akp Gurubu 7 Temmuz Meclis oturumunda ise gündem dışı konuşmalarında yukarıda değindiğimiz konulara değindi..

CHP Grup Sözcüsü İBB Meclis Üyesi Oktay Aksu’nun Devlet hastanesi ve Sağlık Ocağı, Aşık Veysel Heykeli ile iligili açıklamaları karşısında şok oldular..

NEDEN SİVAS MEYDANINA AŞIK VEYSEL HEYKELİ KOYMUYORSUNUZ

Oktay Aksu, Madımak Katliamını kınarken, Faillerinin meçhul olmasını en iyi bilenlerden biri olarak detaylı konuşmaktansa daha derin konuya girerek “AKP Grubunu sıkıştırdı ve Sivas’ ta uzun zamandır AKP iktidarda, Sivas İl Belediyesi AKP’nin elinde olmasına istinaden bugüne kadar neden bir Sivas meydanına “ Aşık Veysel Heykeli” yapılmadığını sordu.”

Konuşma bitiminde ise Oturduğu yerden Nurettin Çelik ve Hüseyin Çoşgun’una hitaben sataşmada Siz Sivaslısınız “ Aşık Veysel Heykeli “ yapın yada bize imkan sağlayın biz yapalım kötü bir şey demiyorum . Dedi..

SASİDER’İ YANLIŞ BİLGİLENDİRDİLER

Yerel siyasetçiler ve Sarıyer’in önemli SiviL Toplum Kuruluşlarında SASİDER Başkanı Ali Genç, Akp ilişkili Sivaslılar tarafından yanlış bilgilendirilme sonucu dün basın açıklaması yaptı.

Yerel Siyasiler Sivil Toplum Kuruluşlarını feodaliteden kaynaklı kullanıyorlar. Türkiye zor bir dönemeçten geçiyor, Sarıyer Dünya’da çok küçük bir yer, Bu semtte herkes birbirini tanıyor, Yerel siyasetin sakinleşmesi ve kesin bilgi olmadan, gerçekleri çıplaklığı ile görmeden açıklama ve tavırlar içerisinde olunmamasına dikkat edilmelidir.

Sarıyer Times