Son Dakika Haberler

Oktay Vural “Arınç İdrak Yolları Enfeksiyonu Olmuş”

Oktay Vural “Arınç İdrak Yolları Enfeksiyonu Olmuş”
Okunma : 130 views Yorum Yap

Oktay_VuralBaşbakan Randevu istedik vermedi diyor. Siyasi partilerle görüşmeyi PKK görüşmelerini meşrulaştırmak için istiyorsunuz. diyen MHP Gene Başkan yardımcısı Oktay Vural, Direnen tek kale MHP kalmıştır.
Oktay Vural, Arınç için Kendisine idrar yolları enfeksiyonu teşhisi koymuştum, halen devam ediyor.Bugün geldiğimiz yerde terörün önlenmesi konusunda kedi ciğere teslim edilmiştir.
MHP, İmralı müzakerelerine yönelik sert eleştrilerini sürdürüyor. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP’nin PKK’ya af için toplumu hazırlanmısını beklediğini savunarak, AKP ve PKK’yı siyam ikizlerine benzetti. Vural, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç için “İdrak yolları enfeksiyonu olmuş” dedi.
Vural, Meclis’de düzenlediği basın toplantısında, BDP’lilerin Öcalan’la yaptığı görüşmenin basına sıza tutanaklarına değinerek,“AKP-PKK ve BDP siyam ikizlerinin kirli çamaşırları ortada. İmralı görüşmelerinde yer alan hususlarla ilgili zamanla milletin hazır olma derecesine göre kime ne taahhütler verildiği ortaya çıktı. PKK’nın istek ve arzularını yerine getirme taahhüdü verilmiştir” diye konuştu.
“MİLLETİ TEHDİT EDİYOR”
Tutanakların sızmasının ardından Başbakan Erdoğan’ın ipliği pazara çıkmasından korktuğu için MHP’ye saldırdığını, ancak zaten ipliğin pazarda olduğunu savunan Vural, “Başbakan, MHP Genel Başkanı randevu istedik vermediler, diyor. Siyasi partiler ile randevuları PKK ile görüşmeleri meşrulaştırmak için istediniz. MHP fikir ve bilgi ile siyaset yapar. Kalp gözü açıktır. MHP’yi PKK ile görüşmelerin parçası haline dönüştüremedin. Direnen tek kale MHP kalmıştır. Başbakan’ın rahatsızlığının nedeni budur” dedi.
Başbakan’a göre PKK’ya verilen her tavizin güzel olduğunu belirten Vural, şöyle konuştu:
“Ama Türk milleti için bunlar zillettir. Milletin karşısına çıkıp konuşacak yüz bulamıyorsun. Ne taahhüt ettin, bunu çık açıkla! ‘Anayasaya oy vermezseniz terör yine başlar’ diye milleti tehdit ediyor. Tehditle bu değişiklikleri hazmetmeye zorlamaktadır. Millet sana iradeni terörist başına teslim et diye oy vermedi. AKP, PKK yerine MHP ile mücadele ediyor. Bölücülük yerine milliyetçilikle mücadele ediyor. AKP, milletin hayat damarlarından, ruhundan kopmuş bir partidir. İmralı’ya teslim olmuş bir iradedir.”
“MANİSA’YA UĞRAMANDA YARAR VAR”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kendisini Meclis’te sürekli basın toplantısı düzenleyip milleti güldürmekle ve MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’yi de ciyak ciyak bağırmakla suçlamasına da değinen Vural, “Kendisine idrak yolları enfeksiyonu teşhisi koymuştum, bu devam ediyor. Bu konuda eski seçim bölgen Manisa’ya uğramanda büyük fayda görüyorum… İmralı yolunu, peygamber yolu olarak gösteren, kutlu yüce bir yol olarak gösteren sen muhafazakarlık için yüz karasısın” diye sert karşılık verdi.
Arınç’ın bir de Apo’ya “Eski terörist başı Abdullah Öcalan”dediğini belirten Vural, “Terörün önlenmesinde dört ana nokta varmış. Kandil, İmralı, dışarıya çıkmış parlamenterlerin kurduğu merkez, bir de BDP. Bugün geldiğimiz yerde terörün önlenmesi konusunda kedi ciğere teslim edilmiştir. Sen de bostan korkuluğusun”diye çıkıştı.
Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İdrak yolları enfeksiyonu dedim ya!… AKP, terörü ben teröristlerle masada çözeceğim diyor. Terörle mücadele benim için yok, diyor. Bunlar iradelerini teslim etmişler. Bu iradeyi artık İmralı kullanıyor, KCK-PKK-BDP kullanıyor. Bunlar da zevk almaya bakıyorlar. Aman çözüm çözüm… Kimin çözümü? Çözüm PKK’nın, KCK’nın, BDP’ nin çözümüdür. İmralı canisine eski terörist diyor. Herhalde bundan sonra hükümetin koalisyon ortağı olacak. Sonra da kalkıp bize dil uzatıyor. Ne yapacaksın, susturacak mısınız bizi? Sizin terörle mücadele edecek yüreğiniz, cesaretiniz yok, korkaksınız. Bebek katiline iradelerini teslim edenler, İmralı ağzıyla konuşanlar, bebek katiline PKK’ya bir çift laf edemiyor ama bize laf atıyorlar. Bize, ‘Parti bunlara mı teslim edilir?’ diyor. Sen Türkiye’ye kime teslim ettin, ona bak.”
“BUKELAMUN SİYASETİ”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın genel af ile ilgili sözlerinin anımsatılması üzerine Vural, şunları kaydetti:
Başbakan şimdiye kadar hangi sözünü tuttu, Başbakan’ın söylediği sözler birbirini tutmuyor ki. KCK’lıları bırakmak için kanun maddelerini değiştiriyorlar. ‘Silahlarıyla yurt dışına gitsinler biz de yardımcı olacağız’ ne demek? Af değil mi? Bu, doğrudan doğruya af. Bütün bu söylemlerin hepsi sadece ve sadece gelişmelere göre pozisyon almaktır. Buna bukalemun siyaseti deniyor. İmralı’da da, Oslo’da da verilen sözler var. Af konusunda zaten KCK’lıları affetmeye başladılar. 4. Yargı paketi ile de affedecekler. Af için toplumun hazır olmasını bekliyorlar. Mağdur olan kişiye bağlı, ben affedebilir miyim derken, o zaman devlete karşı suç işleyenleri affetmeye hazırlanıyorlar. Başbakan’ın sözünden bu anlam çıkıyor.”
AKP’nin ekonomi uygulamalarını eleştiren Vural, “Sen milli ekonomiyi tarumar etmekle görevlendirilmiş bir ekonomiyi uyguluyorsun. Türkiye rekabet gücünü kaybetti. Tezgahı kurmuşlar, Robin hüp ekonomisi uygulanıyor” dedi.
“AKP’NİN YENİ MÜTTEFİKİ SIZDIRDI”
“Tutanakların sızması AKP’yi panikletmiştir” diyen MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ise yaptığı basın toplantısında, AKP’nin sızan tutanaklarda yazılanları Öcalan’a yakıştıramadığını savunarak, şunları söyledi:
“Birileri tutanaklar sızar sızmaz, savunma refleksi içinde zevahiri kurtarmak adına işin özüne değil, sızma biçimine dikkatleri çekmiştir. Sızdırılanın ne olduğunu kimse konuşmuyor. Devlete, millete ve tarihe diz çöktürme operasyonunun baş aktörü olan Başbakan’ın tutanakların içeriğiyle ilgili olarak hiç konuşmaması dikkat çekicidir. Öcalan ve BDP’nin görüşmelerinin halk tarafından öğrenilmesi, suçüstü yakalanma telaşıyla AKP’lilerin panik halinde açıklama üstüne açıklama yapmalarına neden olmuştur. Sızdıranlar da muhtemelen AKP hükümetinin yeni müttefiki BDP’lilerin içinden seçerek adaya gönderdiği unsurlardır.”
Yeniçeri, gelinen aşamada eli kanlı bebek katili caniye “dini bütün”“akil adam”“barış adamı”“makul muhatap”gibi yeni sıfatlar verildiğini belirterek, “CHP’li Aygün kendisini kaçıran PKK’lılara ‘İyi çocuklar” diyerek yolu açtı. Ardından Arınç ve güdümlü ekip ‘Dağdaki PKK’lılar için ağlamayan insan değildir’ diyerek imaj onarımı operasyonuna büyük katkı verdiler” dedi.
“BU NE PİŞKİNLİKTİR”
Başbakan’ın tutanakların basına yansıması üzerine, “Batsın sizin gazeteciliğiniz… Böyle bir haberi atamazsınız (yazamazsınız), atmamalısınız” sözlerini de eleştiren Yeniçeri, “Gazeteci başka ne iş yapar? Gerçekleri duyurmayacak da hükümetin borazanı mı olacak? Niye yazmayacak? Sen bugün varsın yarın yoksun Başbakan. Halka hesap verecek yerde halka hesap soruyor. Suçüstü yakalanmanın telaşı içinde bağırıyor, çağırıyor. Ey AKP bu ne pişkinliktir?” diye konuştu.
Tutanakları, “İkinci Oslo faciası” olarak niteleyen Yeniçeri, Cumhuriyet savcılarını görevlerini yapmaları gerektiğini söyledi. Yeniçeri, “Tamamen suç delili olan bu belgeleri savcılar soruşturmalıdır. Bu belgeler gerçek iktidarın İmralı’ya taşındığını, AKP iktidarı ve Başbakan Erdoğan’ın boşa düştüğünü göstermektedir. AKP iktidarı meşruiyetini ve legalitesini ayaklar altına almıştır” dedi.
“ŞÜKRETSİN Kİ DAĞA ÇIKMIYORUZ”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve kendisi hakkında fsözlerinin sorulması üzerine Yeniçeri, “Arınç haddini bil, sınırlarını aşma. Ülkeyi kritik viraja getireceksiniz biz konuşmayacağız. Şükretsin ki dağa çıkmıyoruz, basın toplantısı yapıyoruz. Dağa çıksak ağlardı belki. Sen önce, Basın Enformasyon binası için gariplerin vergileriyle neden 10 milyon kirayı neden ödedin onun cevabını ver”yanıtını verdi.