Son Dakika Haberler

OLMADI ETİK DEĞİL.

OLMADI ETİK DEĞİL.
Okunma : 87 views Yorum Yap

 

Günlerdir Sarıyer Spor Kulübü logolu otobüs’ün “Adalet Yürüyüşü’nde” kullanılması gündemden düşmüyor. 

BİR YEREL GAZETE DAHA ALET OLUYOR

Dost sandıklarımız Kadir Topbaş’a Sarıyer’e sahip çık diyor..

Transferler bir kanun ve yönetmelikle, Evlilikler bir akid’le, Alış – veriş kilo ve değer ölçüsünde yapılır. Adam satmanın yeryüzünde tarifi ve fiyatı yoktur. 

“Dostun iyisi güzeI günde değiI zor günde beIIi oIur”.

Sarıyer Times olarak acizane yazıyoruz.

HEY ŞÜKRÜ BEY… KÖRÜKLÜYORLAR..

Derin ilişkileri, sebeplerini, Siyasette olmazsa olmaz olan Siyaset – Spor ilişkilerinin boyutlarını ya birileri anlamıyor, yada birileri bilerek “maddi menfaatler – Siyasi hedefler” nedeni ile bu işi körüklüyor.

Yasa ve kanunlar nispetinde değindiğim konular, “girift ilişkiler” nasıl olurda anlam ifade etmiyor.

“Bir ilçe başkanı ve ahalisinin” kendilerinin dahi bildiği ama “siyasi psikolojik harekat” olarak kulandığı “otobüs” hikayesini ısrarla kamuoyunda “yandaş medya” tarafından kullanılması yanında aynı şekilde “girift yandaş medya” tarafından kulanılması etik değil.

Sosyal medya yorumları üzerinden, taraftarların yorumlarını haber yaparak mesafe kazanmaya çalışırken, haber yakaladım mantığının biçimsiz olarak kullanılması, yerel medyanın düşmüş olduğu acizlik karşısında , haberi kullanış şekli itibarı ile bilgiden yoksun davranış ve eleştirilerin odak noktası olarak, “Sarıyer Belediyesi’nin ısrarla hedef gösterilmesi”  ve kullanılması konumunda düşüncelerimiz pekte iyi niyetli değil.

YANLIŞ YAPIYORSUNUZ

Çünkü Bilmiyorsunuz.

Sarıyer Belediyesi nasıl herhangi bir kuruma bağış yapamaz ise aynı şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bunu yapamaz aynı kanunlar ile yönetilmektedir.

Ancak ve ancak bunun yolları tıkalı değildir.

Siyaseti besleyen kurumların “bağışlar ” doğrultusunda bütçesine yansımadan ve yönlendirilerek yapılan bağışlar vardır. “ O Otobüs’de bağıştır zaten” defalarca yazdık.

Birileri Sorar. Sorması gerekiyor, Neler oluyor…

AYAR ÇEKMEK LAZIM

Biraz düşünmek lazım, saatin ayarı bozulmuş, ömür boyu garantisi olmayan malların kullanım süreside üzerinde yazmamaktadır.

Ayar çekmek lazım.

“Sözde iyilik yaparken”, siyasi gelişimi, yönetimi, yayını, kulanım nitelikleri bilmeyenler, “magazin ve belediye haberciliği dışında bir şey yapamadıklarını”, yerel siyasi gelişimi ve entrikasını bilmedikleri, kurguyu çözemedikleri, alet olduklarını, kullanılan haberlerde “oto kontrolü” kaybederek farklı “kamuoyu yaratılmasını” sağlayanları, buna destek ve “bilerek ” alet olanları tekrar ve tekrar gözden geçirilmesi gerekmektedir”.

Tekrar tekrar yeniden düşünmek gerekir..

Neyi, ne amaçla körüklüyorlar.

Sarıyer Spor Kulübü tahmininizden büyük kulüptür, Gurur ve dirençle, sevgiyle ayakta durmaktadır.

“Geleceği yerel yönetimlerin tesis, kompleks ve yatırımları “siyasi kazanım olarak kullanılmasını sağlamak” ve bu uğurda “kulüp camiasından siyasileri etkili kılmak”, kazanım sağlayacak ve yol açacak kişileri “proje” içerisinde bu arenaya sokarak, taraftar ve kulüp çevresinin duyarlılığı esas alınarak resmi kurumlardan sınırsız desteği almaya çalışmak bir görevdir”. 

Basının görevi haber üretmek değil, gerçekleri yazmaktır.

KINIYORUZ….

Sarıyer Times