Son Dakika Haberler

Özel Yetenekli Gençler Kep Attı

Özel Yetenekli Gençler Kep Attı
Okunma : 117 views Yorum Yap

Tev kep torei1993 yılından bu yana Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin, 2013-2014 eğitim – öğretim yılı mezuniyet töreni bugün okul kampüsünde gerçekleşti. Mütevelli Heyeti ve Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu’nun katılımı ile gerçekleştirilen törende mezun olmaya hak kazanan 34 öğrenci diplomalarını aldı.

Türkiye’de özel yetenekli çocukların öğrenim görebildiği tek okul olan TEVİTÖL’ün son sınıf öğrencileri, bugün TEVİTÖL Gebze kampüsünde Mütevelli Heyeti, TEV Yönetim Kurulu, TEV yöneticileri, öğretmenler ve velilerin katıldığı tören ile diplomalarını aldı.

Bu yıl mezun olan 34 öğrenci ile beraber bu güne kadar 520 öğrencinin mezun olduğu TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin başarılı öğrencileri mezun olduktan sonra öğrenimlerine Türkiye ve dünyanın en önemli okullarında devam ediyor.

2013-2014 yılında Türkiye’nin 36 farklı ilinden toplam 250 öğrenciye eğitim veren ve özel yetenekli öğrencilerin, kendilerine ve çevrelerine katkıda bulunabilmeleri için standart MEB müfredatı yanı sıra farklılaştırılmış eğitim sunan TEVİTÖL, ülkemizin sesini dünyaya duyuracak geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefliyor.