Son Dakika Haberler

Polis, CHP'li vekili aranan teröristler panosuna koydu

Polis, CHP'li vekili aranan teröristler panosuna koydu
Okunma : 209 views Yorum Yap

hus_aygun_aranan_teror
Hüseyin Aygün aranan teröristler listesinin konduğu panoda resmi konuldu.Hüseyin Aygün, içişleri bakanı yeni provakasyonlar peşinde açıklaması yaptı.
CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün fotoğrafı Ankara’daki Dikmen Karakolu’nda “aranan teröristler” panosuna asıldı. Aygün, fotoğrafının panoya asılmasına sert tepki göstererek, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Aygün İçişleri Bakanı’nı da“provokasyon yapmak”la suçladı.
Olay, Dikmen’de yaşayan bir yurttaşın Aygün’ün danışmanı Halil Karaçalı’ya durumu bildirmesiyle ortaya çıktı. Karakola giden ve aranan teröristlerin fotoğraflarının asılı olduğu panoda, Hüseyin Aygün’ün fotoğrafının yer aldığını gördü.
Fotoğrafın yanında “Eşekler polisten daha faydalı” bir yazısı ve altında resmi mühürü andıran bir damganın olduğu da dikkat çekerken, Karaçalı, emniyet amirinden fotoğrafın neden panoya asıldığını sordu. Emniyet amiri ise ortada yanlış anlaşılacak bir durum olmadığını savundu.
“GÜLER YENİ PROVOKASYONLAR PEŞİNDE”
Karaçalı’nın tepkisi üzerine fotoğraf panodan kaldırılırken, Aygün tepkisini sosyal paylaşım ağlarından Twitter’dan yayınladığı iletilerde dile getirerek, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in yeni provokasyonlar peşinde olduğunu söyledi. Aygün konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını da ekledi:
“Bugün Dikmen Polis Karakolu’nun giriş kısmında bulunan panoya benim fotoğrafımın da bulunduğu provoke edici bir yazı asılmıştır. Hrant’ın kanını elinde taşıyan İçişleri Bakanı Muammer Güler yeni provokasyonlar peşinde. Adamın mesleği bu; görevini iyi yapıyor; yarın suç duyurusunda bulunacağım.”
Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlara sahip çıktıkları için önce Başbakan, sonra İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından “DHKP-C’ye destek olmakla suçlandıklarını” belirten Aygün, “Bugün Dikmen Karakolu’nun ‘Terörist aranıyor’ panosuna bir milletvekilinin fotoğrafını asma pervazsızlığını gösterdiler. Tutuklu öğrencilere, işçilere, ezilenlere ve tüm AKP mağdurlarına bundan sonra da destek olmaya devam edeceğim” dedi.
NE OLMUŞTU?
Aygün’ün, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan Terör ve Şiddet Olayları Kapsamında Yaşam Hakkı İhlallerinin İncelenmesine yönelik Alt Komisyon toplantısında söylediği sözlere tepki olarak fotoğrafının söz konusu panoya asıldığı belirtiliyor.
Aygün’ün toplantıda sivil polisler için söylediği, “İnsandan çok eşyaya benziyorlar” sözleri toplantıda havayı germişti. Bazı milletvekilleri, “Ağır oldu”“Yersiz oldu” diye tepki gösterirken, Aygün’ün sözünü tam anlamayan bazı basın mensupları ve milletvekilleri “Eşek mi dediniz, eşya mı?”diye sormuştu. Bunun üzerine Aygün, “Hayır tabii ki ‘Eşek’demedim, ‘Eşya’ dedim arkadaşlar. Eşek işimize yarıyor” demişti. Aygün ardından da “İnsandan çok eşyaya benziyorlar” sözlerinin kendisine ait olmadığını, Nazım Hikmet’e ait olduğunu, Nazım’ın, kendisini yargılayan mahkeme için bu sözleri söylediğini belirtmişti.
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Aygün bu sözleri üzerine yaptığı açıklamada “Polisimizin moral ve motivasyonunu bozmaya yönelik bu tür açıklamaların hangi amaçla yapıldığı ve kime hizmet ettiğini çok iyi biliyoruz”demiş, Emniyet Genel Müdürlüğü de CHP’li vekil hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)