Son Dakika Haberler

Prof. Dr. Mehmet Haberal , Adalet ve Özgürlük Mutluluktur.

Prof. Dr. Mehmet Haberal , Adalet ve Özgürlük Mutluluktur.
Okunma : 107 views Yorum Yap


mehmethaberalProf. Dr. Mehmet Haberal, siyasete başladı. Bayramda seçim gölgesine giden Haberal burada ülkenin temel sorunu olan “Adalet ve Adaletsizliğe” atıfta bulundu. Özgürlüğün olmadığı yerde mutluluk olmadığnı belirten Haberal, Atatürk ve arkadaşlarının yoklukta kurdukları bu ülkeyi daha ileri medeni düzey taşımalıyız açıklması yaptı.

CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, “Adaletin ve özgürlüğün olmadığı yerde mutluluk yoktur” dedi.

Ergenekon davası kapsamında 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilen ve geçen 2 Ekim’de TBMM’de yemin eden Prof. Dr. Mehmet Haberal, Kurban Bayramı için seçim bölgesi Zonguldak’a geldi. Haberal, Zonguldak Valiliği’nin Camlı Köşk’teki bayramlaşmasına katıldı.

Bayramlaşmada, Vali Ali Kaban, Ak Parti Zonguldak milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan, Özcan Ulupınar, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Zonguldak Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Ergün Özgür de yer aldı.

Prof. Dr. Haberal, daha sonra CHP İl Başkanlığı’nda partililerle bayramlaştı. Partililere hitaben konuşan Prof. Dr. Haberal, Zonguldak’ın yıllar yılı göç alan, insanlara hizmet ve mutluluk veren bir konumdayken, şimdi göç veren bir şehir haline geldiğini söyledi. Türkiye’yi, Atatürk ve arkadaşlarının hayatları pahasına yokluktan kurduğunu ifade eden Haberal, şöyle konuştu:

“Ne mutlu ki ülkemiz var. Bu ülkeyi kuran Atatürk ve arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi her zaman rahmet ve şükranla anarım. Onlar bu ülkeyi bize emanet ettiler. Atatürk ne dedi; ‘Ülkeyi asrı medeniyet üzerine taşıyacaksınız ve onu da aşacaksınız.’ Bugün Türkiye bilimde, sanatta, teknikte Atatürk’ün söylediği gibi asrı medeniyet seviyesini yakalamıştır. Ama bazı konularda maalasef çağın dışında olmamızı sürdürüyoruz.

Adalet ve özgürlüğün olmadığı yerde mutluluk yoktur. Bizler bir taraftan çalışarak ülkemizin bugün ulaştığı düzeyi daha ileriye götürürken, çağın dışında bulunan bu konuları da çağın ötesine taşımak zorundayız.”