Son Dakika Haberler

RedHack belge sundu..AKP Reyhanlı'yı önceden biliyormuş

RedHack belge sundu..AKP Reyhanlı'yı önceden biliyormuş
Okunma : 124 views Yorum Yap
ReyhanliHaksızlıklara karşı savaş açan RedHack gurubu Reyhanlı ile ilgili belgeler buldu.
AKP hükümetinin Reyhanlı da gerçekleşen Bombalı saldırının faillerini arıyoruz  açıklamalarına istinaden AKP tarafından eylemin bilindiği, önlem alınmadığı belli oluyor…
Reyhanlı’da gerçekleşen patlamadan sonra bir dizi yalana sarılan AKP hükümetinin foyası, Redhack’in yayınladığı belgelerle tamamen döküldü. Redhack’in ulaştığı Jandarma yazışmalarına göre, 25 Nisan’dan itibaren El Kaidecilerin bombalı araç saldırısı yapacakları biliniyor ancak hiçbir önlem alınmıyor.
Redhack tarafından yayınlanan Jandarma yazışmaları, onlarca yurttaşın hayatını kaybettiği Reyhanlı patlamasıyla ilgili olarak AKP’nin başvurduğu yalanları bitirdi. Şimdiye kadar patlamanın sorumlusu olarak Suriye yönetimini suçlayan AKP’nin, Redhack’in ulaştığı belgelerde göz göre göre gelen patlamaya karşı hiçbir önlem almadığı görülüyor.
 Redhackbelge
Jandarma İstihbarat yazışmalarında, 25 Nisan tarihinden itibaren Suriye’nin muhaliflerin kontrolündeki Rakka şehrinde, El Nusra üyelerince bomba yüklenmiş araçların bulunduğu, bu araçların Suriye yönetimi tarafından arandığı ve söz konusu araçların Türkiye’ye yönelik bir saldırıda kullanılacağı bilgisi bulunuyor.
Ancak istihbarat raporlarının açık bir şekilde göstermesine rağmen, AKP hükümetinin saldırıların önlenmesi amacıyla tek bir adım dahi atmadığı görülüyor.
 Redhackbelge1
Redhack’in yayınladığı belgelerden sonra ise, AKP’nin Reyhanlı hakkındaki yalanları açıkça ortaya çıkmış oluyor. Saldırının faili olarak Suriye yönetimini, hatta Hatay’daki alevi yurttaşları karalayan AKP, görüldüğü kadarıyla bilgisine sahip olduğu saldırıyı önlemeyerek halka karşı büyük bir provokasyonun ve suçun sorumlusu oluyor.
(soL – Haber Merkezi)