Son Dakika Haberler

"RedHack"Erdoğan'a cesaret ödül veren JINSA’yı da çökerttiler

"RedHack"Erdoğan'a cesaret ödül veren JINSA’yı da çökerttiler
Okunma : 130 views Yorum Yap

redhacknet(1)Halkın dostu Radhack uluslar arası eylemlerine devam ediyor. Her türlü yanlışlıklarla mücadeleye kendilerini adayan KIzıl  korsanlar bu sefer Başbakan Erdoğan’a Cesaret Ödülü Veren JINSA yı çökertti
Sosyalist siber korsanlar grubu RedHack, Başbakan Erdoğan’a cesaret ödülü veren Yahudi kuruluşu JINSA’nın ve Emek Sineması’nın alışveriş merkezine döndürülmesini protesto edenlere su sutmayan Mado’nun sitelerini çökertti.

Twitter’daki hesapları askıya alınan ancak kısa sürede tekrar örgütlenen Kızıl Korsanlar, dün Anonymous ve saldırıya destek veren diğer korsan grupları ile birlikte, yine İsrail İstihbarat Örgütü (Mossad)’ın sitesini hedef aldı. Anonymous, Mossad’ın sitesinin çökertildiğini “Mossad da down” duyurdu.
Siber korsan grupları İsrail Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sitesini de devre dışı bırakırken, aynı saatlerde RedHack, Türkiye’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği ödülle tanınan Yahudi Ulusal Güvenlik Enstitüsü’nü (JINSA) İsrail’in sitesini çökertti.
Redhack, JINSA’ya yönelik son eylemini Twitter’daki @TheRedHack hesabından şöyle duyurdu:
“Recep Erdoğan’nın ‘Yahudi Cesaret Ödülü’ aldığı kurum JINSA’da @Theredhack tarafından çökertilmiştir!”
RedHack ardından da “Tayyip’e verilen JINSA (Yahudi Cesaret Ödülü) görülen lüzum üzerine #REDHACK tarafından geri alınmıştır” diye yazdı.
DONDURMACI MADO’YA DARBE
RedHack, dondurmacı Mado’nun sitesini, Emek Sineması’nın alışveriş merkezine dönüştürülmesi projesini projesini protesto eden ve aralarında sanatçıların da bulunduğu grupa su bile satmadığı için çökertti.
Emek Bizim İstanbul Bizim Platformu’nun düzenlediği eyleme aralarında Costa Gavras, Ahmet Mümtaz Taylan, Derya Alabora, Zafer Algöz, Erden Kıral, Cem Davran, Defne Halman, Tuncel Kurtiz, Erkan Can, Serra Yılmaz, Rıza Kocaoğlu gibi ünlü isimler de katılmıştı.
Grup dün Emek Sineması’nın bulunduğu sokağa geldiğinde önlerini kesen polisin sert müdahalesine uğramıştı. Polisin biber gazı ve basınçlı suyla müdahale ettiği gruptan gazdan etkilenen Mado’nun kafeterasyasına sığınmış, ancak mekan sahipleri tarafından dışarı atılmıştı.
Olayın ardından ünlü oyuncu Zafer Algöz twitter hesabından,“Biber gazından fenalık geçirenlere su satmayan ve mekandan kovan Mado… Bundan sonra senden su bile alınmayacak bilesin” diye yazmıştı.
Sosyal medyadan gelen tepkilere karşın Mado’nun özür bile dilememesi üzerine RedHack, şirketin internet sitesini çökertti. Eylemi “Bugünkü #EmekSineması eyleminde eylemcilere su vermeyen Kerbela aşığı Mado görülen lüzum üzerine çökertilmiştir” diye duyuran RedHack, Mado’dan özür dilemesini istedi.