Son Dakika Haberler

SADER Genç Atölye Çalışmaları Sergilendi

SADER Genç Atölye Çalışmaları Sergilendi
Okunma : 131 views Yorum Yap

saderrrrrSADER Öğrencileri Sarıyer Cumhuriyet meydanında resimlerini segilerdiler. Yeni dönem Atölye çalışmalarına başladılar.

Sarıyerliler Derneği, Ressam Muhip Sueltürk eğitiminde, 10 yıl süresince Yaz ve Kış okulları olarak dernek içi eğitimini tamamlandığında sergiler açıyorlar, Yaş gurupları Yetişkinler ve Çocuklar olarak iki farklı katagoride süren derslerde ortaya çıkarılan eserler dernek içinde veya açık alanda sergileniyor.

SADER düzenlemiş olduğu çocuk sanatları etkinlikleri sırasında çocuk, yeni arkadaşlıklar kurarak sıra beklemeyi, konuşmayı, dinlemeyi, paylaşmayı, işbirliği yapmayı ve yardımlaşmayı öğrenerek sosyal becerileri gelişmektedir. Çocuk kendisine olan saygısını duyuları ile ifade ederek kendi varlığını kabul ettirmektedir. Yeni arkadaşlıkların ve dostlukların başlangıcı olan eğitimde, Çocuğun gelişmesi ve bu istendik davranışların kazandırılmasında en etkili yol sanat eğitimidir.

İyi bir sanat eğitimi alan çocuklar, kendilerinin ve diğer çocukların yeteneklerini dürüstçe kabul eden kişiliğe sahiptirler. Çocuklar birlikte oldukları sürece konuşabilecekleri, çalışabilecekleri, bağımsızlıklarını kazanabilecekleri ve bir şeyler üretebilecekleri bir alana gereksinim duymaktadırlar. Bu da ancak onlara sanatsal bir ortamın hazırlanmasıyla ortaya çıkmaktadır. SADER ( 7)  branş eğitiminde yapmış oldu çalışmalar ile hızla eğitime devam etmektedir.