Son Dakika Haberler

Salgın Bitmeden Evlerine Dönemiyorlar

Salgın Bitmeden Evlerine Dönemiyorlar
Okunma : 3.264 views Yorum Yap

Çağın en büyük salgını Covid-19 Türkiye’ye de hızla yayılmaya devam ediyor. ülkemizdeki koronavirüsün salgınının %60’ını İstanbul da olduğu,  Sarıyer ilçesi ise İstanbul da salgının en az görülen ilçelerinden biri olduğu istatistiklerde gösteriliyor. 

Sarıyer Belediye Başbakanı Şükrü Genç’in almış olduğu önlemler sayesinde koronavirüs ile mücadale çok kapsamlı ve profesyonelce yürütülüyor.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday ise kurmuş olduğu  koronavirüs mücadele ekibinde Sarıyer’in tüm mahalle ve köylerini, Resmî kurum ve kuruluşlarını düzenli olarak dezenfektan ve ilaçlama yapıyorlar.

Yapı Kredi Bankası Sarıyer Şubesi’nin Koronavirüs nedeni ile karantina alınması ile merkez mahallesinde salgın hareketliliği baş gösterdi.

Başkan Yardımcısı Nadir Günday, Dezanfektan ekibi ile Merkez mahallesinde Cumhuriyet Meydanı, Yenimahalle caddesi, Şehit Mithat Yılmaz caddesinde ilaçlama çalışmaları yaptı.

ONLAR EVLERİNE DÖNEMİYORLAR 

Nadir Günday, Çalışmaların aralıksız devam ettiğini, ekiplerimiz iki vardiya ile Sarıyer’in her yerine ulaşmaya çalışıyoruz. İlaçlama ekiplerimizin genel sağlığını düşünerek, koronavirüs’ün pandemi haline gelmeden, çalışanlarımızın aile sağlığını ve alanda oldukları için bu mücadelede ailelerine taşıyıcı olabileceklerini düşünerek, ilk günden itibaren 100 kişilik ekibi, bu salgın bitene kadar Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesislerinde ikamet etmelerini sağlayarak koruma altına almış bulunuyoruz. 3 haftadır devam eden ve ailelerinden uzak bir şeklide çalışmalara katılan arkadaşlarımıza yapmış oldukları fedakarlıklar nedeni ile ben çok teşekkür ediyorum. Bu sıkıntılı süreçte Sarıyerlilerin evdekal çağrısına ciddiyetle uymaları en büyük dileğimiz.