Son Dakika Haberler

Salıcı; “Hayati tehlikesi sürüyor, mermi hala vücudunda”

Salıcı; “Hayati tehlikesi sürüyor, mermi hala vücudunda”
Okunma : 157 views Yorum Yap

Okmeydanı Hastanesi Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Okmeydanı’nda meydana gelen olaylar sırasında başından yaralanan Uğur Kurt’u Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti. Kurt’un sağlık durumuyla ilgili Başhekim Yardımcısı Dr. Nevzat Aytekin’den bilgi alan Salıcı, “Şu anda mermi hala Kurt’un vücudunda. Hayati tehlikesi sürüyor. Kendisi yoğun bakımda ve solunum cihazına bağlı. Türkiye’de polis şiddetinin gelmiş olduğu noktanın artık son bulması gerekiyor” dedi.

İstanbul Okmeydanı’nda polisle göstericiler arasında çıkan olaylar sırasında başına isabet eden mermiyle ağır yaralanan Uğur Kurt’un tedavisi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürüyor. Olayın hemen ardından Kurt’un sağlık durumu hakkında bilgi almak üzere hastaneye gelen CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, hastane yetkilileriyle Kurt’un yakınlarıyla yaptığı görüşmenin ardından hayati tehlikenin sürdüğünü ifade etti. CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı, Başhekim Yardımcısı Dr. Nevzat Aytekin ile yaptığı özel görüşmenin sonunda Uğur Kurt’un sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Ağır yaralanan Uğur Kurt’un Cumhuriyet Halk Partili olduğunu da kaydeden Salıcı, ”Uğur Kurt, Okmeydanı’nda bir hemşerisinin cenazesine katılmak için cemevinin bahçesindeyken yaralanıyor ve yarım saate yakın biber gazından dolayı cemevinden çıkarılamıyor. Ambulans geldikten sonra da yarım saat boyunca o bölgeden uzaklaşması mümkün olmuyor. Bunların sonucunda Uğur Kurt, kalbi durmuş bir şekilde hastaneye geliyor. Başhekim yardımcısı Dr. Nevzat Aytekin’den aldığımız bilgiye göre bir saat boyunca kendisine kalp masajı yapılıyor. Bir saatin sonunda Uğur Kurt tekrar hayata döndürülüyor.  Şu anda mermi ense bölgesinde duruyor, hala vücutta. Görünen o ki metal bir kurşun. Hayati tehlike devam ediyor denildi. Kendisi solunum cihazına bağlı. Merminin neden çıkarılmadığını sorduğumuzda da doktorlar hayati tehlikesini atlatmasının daha öncelikli olduğunu belirttiler” diye konuştu.

Salıcı, Kurt’un Okmeydanı’na cemevinde gerçekleştirilen cenazeye katılmak için gittiğini belirterek,  “Bu vatandaşlarımız, orada olduğu söylenen gösteriyle hiçbir alakası olmayan insanlar. Tamamen cenazede bulunan vatandaşlarımız. Ama buna rağmen ortaya hayati tehlikesi bulunan bir durum çıkıyor. Polis şiddetinin artık gelmiş olduğu noktanın son bulması gerekiyor. Sıradan hayatını devam ettirmek isteyen vatandaşlar bile maalesef tehdit altında. Polisin göstericilere de silah kullanmasını haklı gösterecek bir gerekçe olamaz” dedi.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çok yoğun bir çalışma yapıldığını söyleyen Salıcı,  “Hastane faaliyetlerinin engellenmemesi açısından hastamızın yakınları dışındaki vatandaşlarımızın burada çok fazla toplanmaması, tedavi gören diğer yurttaşlarımızın sağlığı açısından da iyi olacaktır” diye konuştu.