Son Dakika Haberler

SARIYER- 2, ZONGULDAK KÖMÜR SPOR- 2

SARIYER- 2, ZONGULDAK KÖMÜR SPOR- 2
Okunma : 118 views Yorum Yap

2-0 LIK SKORU KORUYAMADI…

SARIYER- 2, Z.DAK. KÖMÜR SPOR- 2

Hakem: Adnan Deniz Kayatepe

Sarıyer: Ali- Ozan, Şahin, Özgür, Şaban-  Doğukan, İlter, Mahmut, Bertül- Yaser, Kubilay (Alim)…

Denk güçte iki takımın mücadelesinde ilk yarıda Sarıyer daha etkindi. Bu etkinliği ikinci gole kadar devam ettirdi. Ne oldu ise ikinci golü attıktan sonra oldu ve takım dağıldı. Maça Doğukan, Bertul ve İlter’in presi ile başlandı. Bu üçlü rakip elemanların üzerine ısrarla gittiler ve oyuna ağırlığını koydular. İlk yarıda sadece Sarıyer vardı. 23. Dk. Kubilay’ın kafa şutu kalecide kaldı, 24. dakikada Bertul’un şutu direği sıyırdı ve nihayet 35. dakikada Şaban’ın ortası sonucunda Mahmut kafa ile takımının golünü kaydetti. Sarıyer ikinci yarıya da iyi başladı. Üst üste kornerler kazandı sonuç alamadı. Bir pozisyonda rakip kaleci mutlak bir golü önledi. 54. dakikada İlter’in ortasına Yaser ayak koydu ve takımının ikinci golünü attı. İşte ne oldu ise bu golden sonra oldu. Üçüncü gol beklenirken tamamen aksı oldu ve Sarıyer birden bire oyundan düştü. Böyle olunca rakip ağırlığını ortaya koydu. Yapılan oyun değişikliklerinde rakip takım hocası tam isabet yaptı ve sonradan oyuna aldığı genç futbolcu 80. numaralı Görkem Güven Sarıyer defansını dağıttı. O ana kadar takımın iyilerinden olan Şaban adeta çoktu. İlter durdu, Mahmut’un, Kubilay’ın fizik gücü yetmedi. Alim hala toparlanabilmiş değil. İlter çok iş yapma uğraşı içinde ama etkili değil, zamanlamada etkisiz. Özgür, Doğukan da yorulunca oyunu kontrolüne alan rakip takım 66. dakikada kaleci Ali’nin tereddütü sonucunda ilk golünü kazandı. Rakibin baskısı devam etti ve bir türlü toparlanamayan Sarıyer 71. dakikada ikinci golü yedi. Oyun bu skorla 2-2 sona erdi. Aslında Alim’e yapılan açık faulü hakem çalsaydı rakibin gollük atağı da olmayacaktı.Demek isterim ki hakem iyi değildi.

Kısaca Sarıyer henüz takım olmuş değil. Oyunda konuk kopuk olabiliyor, kondisyonu maalesef 60 dakikalık. Hocanın oyuncu tercihi yanlış gibi. Orta saha durduğu bir anda hareketli İsmail Ayaz’ın oyuna alınmasını düşünebilirdi. Ama görünen o ki bu kadro  ile Sarıyer ligde çok zorlanır.

Seyirci sayısı her maçta biraz daha eksiliyor. Ama destek eksilmiyor. Mevcut seyirci varı ile yoğu ile desteğini veriyor. Tabii bu arada sürekli Bel. Bşk. Şükrü Genç’in aleyhine bağırmasına bir anlam vermek zor. Şükrü Genç Kulüp Başkanı değil, Belediye  Başkanı. Takımı kuran da o değil. Ama onun aleyhine bağırılıyor. Bana biraz kişisel isteklerin yerine getirilememesinden, biraz da dışarıdan tahrikle olduğu izlenimini veriyor. Tabii bu arada bana da hayli iltifat ettiler “İbrahim Balcı mesaj atsana”… Reklamın iyisi kötüsü yoktur. Reklam reklamdır. Ama mesaj bir yana ben her zaman Şükrü Genç’le telefonla görüşürüm, ararım ya da o beni arar. Üstelik aynı partinin mensubu olmamızın da bir anlamı olmalı değil mi?

İbrahim Balcı