Son Dakika Haberler

SARIYER AKADEMİ 2.YILINDA % 100 BAŞARI GERÇEKLEŞTİRDİ

SARIYER AKADEMİ 2.YILINDA  % 100 BAŞARI GERÇEKLEŞTİRDİ
Okunma : 151 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç’in Sosyal proje olarak başlattığı Sarıyer Akademi bu yıl % 100 başarı sağlayarak tüm öğrencilerini Üniversite ve Anadolu Liselerine yerleştirdi.

Sarıyer Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve Dernek Üyeleri, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Hülya Demir, Sarıyer Akademi’yi ziyaret ederek Koordinatör Sami Görey’e ve öğretmenlere yeni ders yılında başarılar diledi.

ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu Sarıyer Akademi’nin başarılıları vesilesi ile Sami Görey’e Atatürk ve Sabiha Gökçen’in resimlerinin bulunduğu tablo hediye etti.

Türkiye’de ilk 68’de öğrenci, İlk Binde 10’dan fazla..

Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey Akademinin 2. Yılında büyük hedefe yaklaştıklarını, Türkiye ilk 68 öğrencileri olduğunu, ilk bin’de ise 10’un üzerinde öğrencileri olduklarını her yıl çıtayı biraz daha yükselttiklerini belirtti. 3. Yılımızda ise öğrencilerin hedef büyülttüğünü Tıp ve Diş hekimliği üzerinde yoğunlaştıklarını, Öğrenci özellikle ben Cerrahpaşa Tıp okumak istiyorum dediklerini bunun puan olarak bin ile on bin arasında hedefileri olduklarını bu hedefler laf olsun diyen öğrenciler değil, önümüdeki yıl daha bambaşka bir başarıya gidiyoruz.

BELEDİYE BÜTÇESİNE DOKUNMADAN

Öğretmen kadrosunun pek çok kurumda olmayacak şekilde saygın, alanında uzman, tamamen performansa dayalı çalışıyoruz. Öğretmenlerimize hizmet içi eğitim verdik ve bunu yaparken belediye bütçesini kullanmadık. Rotary Lisesi ve Yeditepe Üniversitesi ile anlaştık ve akademisyenleri biz belirledik ve hizmet içi eğitim aldık. Şuan Akılla Tahtanın tüm proğramlarını kendi kadromuz tamamlıyor.

EGİTİMİN PROBLEMİ ÖĞRETMEN

Eğitimin problemi öğretmen, eğer biz öğretmenlere biraz farkındalık kazandırabilirsek, Okul yönetimleri biraz daha elinde bulunan öğrencileri ne anlamada geldiğini idrak ederse, biz problemi çözmüş oluruz, hedefimiz 4 yılda sektörde bir numara olacağız. Bundan sonra bu konuda bir laf söylenecekse biz söyleyeceğiz, 4. Yılın sonunda bu sitemi değiştirmek isterim, Çünkü öğrencilerin hiç bir tanesinde zeka problemi yok. 8 saatlik eğitim sonrasında neden tekrar başa dönüyoruz. Bunun biz önüne geçmeliyiz.

CHP BELEDİYELERİ EĞİTİM FARKLILIĞI

Sami Görey 14 CHP Belediyesi ile program gerçekleştireceklerini belirtti. CHP Belediyeleri ile bir toplantı yaptık, Ama, fakat ile geçireceğimiz gün yok. Kurtuluş şavaşı yıllarında Eğtim Şurası toplayıp bugün İstanbul Üniversitesinin kuruluşuna bakınız. Yokluğun içerisinde bunlar yapılabiliyorsa o zaman biz bugün bunları yapamıyoruz, ama,fakat deme lüksümüz yok.

Akademi Kuruluşu ile ilgili bilgiler veren Sami Görey ilk olarak Şükrü Genç’in her istediğimizi yerine getirdiğini, Buranın böyle bir proje içerisinde gerçekleşmesi daha başarılı olmamız için Şükrü Genç Başkan’ın her isteğimizi anında yerine getirdiğini belirtti.

ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve dernek üyelerine Sarıyer Akademi’nin sınıflarını ve çalışma düzeni hakında bilgiler veren Sami Görey yeni bir düzenleme ile bu yıl 700 öğrenci alacaklarını belirtti.