Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediye Meclisi Haziran Ayı 1. Oturumu

Sarıyer Belediye Meclisi Haziran Ayı 1. Oturumu
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi Hazıran ayı 1. Oturumu Sarıyer Belediye Başkanı Oktay Aksu yönetti. Alışılmışın dışında Sarıyer’de her ayın 1.oturumunu Belediye Başkanının yönetmesi 15 Yıl sürecinde pek yaşanmayan bir durum. buda olayın ne kadar ciddiye alındığını gösteriyor.

Belediye Başkan Oktay Aksu. 5 Haziran Çevre günü kutlaması yaptı ve 1 hafta sürecek etkinlikler olarak kutlanacağını belirtti. Tüm Sarıyerlilerin kurban bayramını kutladı.

BAŞKAN AKSU. BU ARACA TRAFİKTE NASIL MÜSADE ETTİLER

Başkan Oktay Aksu. “Üretimi devam eden ve hiç bir güvenliği olmayan araca nasıl trafikte müsade ettiler anlam veremiyorum dedi.  Muhtar Fulya Bayramın yaşadığı trafik kazası nedeni ile hayatını kaybettiği ve nasıl böyle bir araca trafikte müsade ediliyor, değerli bir Muhtar arkadaşımızın hayatını kaybetmesine  sebep oldu dedi.”

Gündem dışı konuşmalarının yapılmadığı meclis oturumunda gündem maddeleri komisyonlara havale edildi. Komisyonlar Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri çağrısız olarak toplanıyor.

Haziran meclisi 2.oturum Cuma günü saat 10.00’da toplanılması kararı alındı.

HAZİRAN AYI GÜNDEM MADDELERİ

Atık Elektirik/ Elektronik ayrı toplanmasına yönelik işbirliği protokolü.

Lastik sanayicileri Derneği ( LASDER) protokol yapılması
Atık madeni yağların toplanması ile ilgili Tayraş Baz Yağ Rafineri ile protokol yapılması.

Ruhsat Müdürlüğü ücret tarifesi.
Kilyos Sosyal Tesislerinde yapılacak etkinliklerde ücret tarifesi.
Pazar yerleri ücret tarifesi.
Dolu ve Boş Kadro derece değişiliği.
İskan ücretleri hakında ücret değişikliği

İşletme İştirakler, Temizlik İşleri, Emlak İstimlak, Ruhsat ve Denetim, Mali Hizmetler, Afet İşleri Müdürlüğü, İmar Şehircilik Müdürlüğü hakkında çalışma yönetmenliğini düzenlenmesi.

Çevre Müdürlüğünü Kapatılması ve müdürlük kadrolarının İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğüne aktarılması ve Çevre Müdürlüğünün kadrolarının iptali.
Yapı Kontrol Müdürlüğü AVM İskan Ücretleri.

SARBEL ORG.TEM.SPOR HİZ.GIDA SAN. VE TİC.AŞ ile ilgili Genel Kurullarda yapılacak işlemler ilişkin Belediye Başkanına Yatki Verilmesi.
Tüm maddeler Başkanlık teklifi olarak ilgil komisyonlara havale edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)