Son Dakika Haberler
“width=“1080

Sarıyer Belediye Spor Vestel Venus Sultanlar Ligine Çıktı

Sarıyer Belediye Spor Vestel Venus Sultanlar Ligine Çıktı
Okunma : 2.405 views Yorum Yap

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yapmış olduğu açıklamada Voleybol liglerini tescilledi.

“2019/2020 Voleybol Sezonu TVF Kadınlar 1. Ligi yarı final etabı müsabakaları sonucunda final etabına yükselmeye hak kazanan 4’er takım, 2020-2021 Voleybol Sezonu’nda Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele edecektir.”

Sarıyer Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Bursa’da düzenlenen Türkiye finallerinde ilk 4 takım arasında girmiş ve çok iddaalı olduğu finallerde Koronavirüs nedeni ile bir süre finallerin devam edeceğini beklemişti.

Pandemi nedeni ile Türkiye’de tüm liglerin iptal edilmesi ile bir hafta sonra Sarıyer’e dönmüştü.

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hayrettin Dereli, Voleybol Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a ve diğer kulüplere yapmış olduğu önerisi dikkate alındı.

Başkan Hayrettin Dereli : “Liglerin bu şekilde düşme olmadan ve Finallere katılan takımların bir üst lige yükseltimesinin gerekli olduğu, Bugüne kadar yapılan mücadelede üstün başarı gösteren takımların belli olduğu Pandemi nedeli ile liglerin tekrar başlamaması gerektiği, mevcut durumda finallelere katılan takımların üst lige çıkması ve düşmenin kaldırılması teklifi ile Voleybol Federasyonuna bildirmişti.”

BOĞAZIN SULTANLARI LAYIK OLDUĞU YERE ÇIKTI

Sarıyer Belediye Spor Kadın Voleybol takımının kuruluşunun 3. yılında 1.lige Şampiyona olarak yükselmiş başarılı 3 sezon geçirmişti. Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol takımı 3 yıl sonra ligi 2. bitirmiş. Bursa’da yapılan Türkiye Şampiyonası Finallerinde nağmağlup olarak yarı finale yükselen 4 takımdan biri olmuştu.

Voleybol Federasyonu bugün yapmış olduğu açıklama ile finallere kalan takımları Şampiyon ilan etti ve Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol takımını 2020-2021 Voleybol Sezonu’nda Vestel Venus Sultanlar Liginde mücadele edeceğini bildirdi.

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hayrettin Dereli yapmış olduğu açıklamada,

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bir sosyal proje olarak başlattı ve 2010 Yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği Sarıyer Belediye Spor Kulübü, Sarıyer’de herkesin spor yapması ve gençliğin ve yetişmekte olan çocukların uyuşturucudan uzak durması, yaz tatillerini sosyal amaçla değerlendirmeleri düşüncesi ile başlatılan projede bugünde kadar 10 yılda, 30 bin sporcu aktif olarak katılmış, bugün bu başarı. Halı sahalar, Çim sahaları. Kapalı spor salonları ile her branşta hizmeti etmektedir.

Başkan Şükrü Genç’in başarılı projesi daha ilk yıllarda hedefine ulaşmış ve 3. yılında Sarıyer Kadın Voleybol takımı 1. Lige yükselmiştir. Proje Voleybol takımının şampiyonluğu ile yaz kamplarına katılım yüksek derecede artarak bugün 30 bin sporcula ulaşmıştır.

Sarıyer için ne kadar değerli bir proje olduğu kanıtlanmış, kadın ve gençlerimizle daha büyük hedeflere doğru sporcularımızı taşıyacak, Sarıyer halkına başarılı gençler yetiştirmeye devam edecektir. Ayrıca bugün federasyonun almış olduğu karar ile layık oluğumuz yere 3 yıl aradan sonra tekrar çıkmanın onurunu ve gururunu camia olarak yaşıyoruz. Emeği geçen herkese buradan teşekkür ederim..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)