Son Dakika Haberler

SARIYER BELEDİYESİ 2018 BÜTÇESİ 390 MİLYON TL

SARIYER BELEDİYESİ 2018 BÜTÇESİ 390 MİLYON TL
Okunma : 117 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi 2018 yılı tahmini bütçesi ve performans programı Sarıyer Belediye Meclisinde yapılan görüşmeler sonunda oy çokluğu ile kabul edildi.

Bütçe oylamasında AKP “ret” CHP “Kabul” oyu vererek 2018 tahmini bütçesi oy çokluğu ile geçti.

AKP Meclis üyelerinden bütçe görüşmelerinde Verda Yiğit, Salim Kain eleştirilerde bulunurken, CHP meclis üyelerinden Başkan Yardımcısı Mustafa Tok ve Gökan Zeybek eleştirilere cevap verdi.

Bütçe oylamasından sonra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç teşekkür konuşması yaptı.

Mustafa Tok, Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır dedi.

Banka faizleri yüzde 20’lere dayanmış, zamların ardı arkası kesilmiyor, 2018 yılı döviz kurunun ne olacağı tahmin edilemiyor, eğitim sistemi çıkmaz bir hal almış,en önemlisi dış politika ateş çember ile kuşatılmış, söyleyebilirmisiniz bunların Sarıyer’le hiç ilgisi olmadığını, bunların Sarıyer belediyesi bütçesinde etkili olmayacaklarını söyleyebilimisiniz, Belediyemizin bütçesi son 3 yıl yüzde 80’in üzerinde gerçekleşerek devam eden başarılı bir bütçe olduğunu belirtti.

 

2018 bütçesini titizlikle hazırlandığını, gerçekçi bütçenin hazırlanıp, hayali bütçe yapmadıklarını belirten Tok, gelir ve gider dengesini en iyi şekilde yürüten belediye olduklarını belirtti. AKP döneminde (2008) de sadece özel kalem bütçesinin 8 milyon Tl. olduğunu bunları dikkate aldığınızda bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bugün 390 milyonluk bir bütçeden artık söz ediyoruz tüm Sarıyerlilere hayırlı uğurlu olsun. dedi.