Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi Basın Duyurusu

Sarıyer Belediyesi Basın Duyurusu
Okunma : 91 views Yorum Yap

15 TEMMUZ Yaklaştıkça iftiralar başladı. Sarıyer Belediyesi 15 Temmuz günü İstanbulda ilk belediye olarak Emniyet müdürlüğü ve Sarıyer Kaymakamlığını aramış tüm araçlarını seferber etmişti.

Sarıyer AKP Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik Sarıyer Belediye Meclisinde Yapmış oluğu konuşmada konu ile ilgili teşekkür konuşması yapmış, Bilahare aynı konuşmanın tekrarını yaparak Belediyenin bu mücadelede yapmış olduğu katkılar nedeni ile ikinci defa  teşekkür etmişti.

İlkbal Gürpınar’ın hiç bir şeyden haberi yok,

Sarıyer Belediyesinin konu ile ilgili basın açıklamasını yayınlıyoruz.

Sarıyer Belediyesi Basın Duyurusu

Bugün ‘Gazete Harbi’de yer alan ve İkbal Gürpınar isimli şahsa ait bir sosyal medya paylaşımı olduğu iddia edilen; “15 Temmuz 2016 gecesi, Sarıyer Belediyesi’nin şehir merkezine gidişi engellemek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli’nin girişini kapattığı” yönündeki iftira asılsızdır. Söz konusu gazete, açıklamanın sahibi olduğunu iddia ettikleri şahıs üzerinden 15 Temmuz’un yıldönümünde, barış içinde yaşayan halkımızı kışkırtmak ve huzuru bozmaya yönelik son derece çirkin, akıl-izan sınırlarını aşan bir haber yaparak halkımızı provoke etmeyi amaç edinmiştir.

Sarıyer Belediyesi olarak, ülkemiz için son derece üzücü olan bu sürecin üzerinden asılsız ve ispatlanamayacak iddialarla prim yapmaya çalışan kişi ve kurumlar hakkında yasal süreci başlattığımızı bildiririz.