Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi Geleneksel Kurban Yemeği

Sarıyer Belediyesi Geleneksel Kurban Yemeği
Okunma : 661 views Yorum Yap

Geleneksel olarak her yıl Kurban Bayramından sonraki hafta yapılan Kurban Yemeği Sarıyer Belediyesi Ferahevler Fen İşleri Şantiyesinde düzenlendi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, tüm belediye camiası ile biraya gelerek herkese yüksek motivasyon sağladı.
Kurban Yemeğine iştirak edenler için, İBB’nin ve Siyasilerin adeta seçim öncesi birlik beraberlik yemeği havasında geçmesi dikkat çekti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları ( Sarıyer’den) Ali Kargidanoğlu ve İlk etkinlik yemeğine katılan yeni görevine başlayan Esra Özcan Ceber, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, İBB CHP Meclis Üyeleri Ekrem Kaya, Yılmaz Demirel, Hayrettin Özbakır, Mehmet Tuncel, Maltepe Belediye Meclis Başkanvekili Yusuf Koçhan, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çoşkun, Nadir Günday, Sevim Koç, Sevgi Atalay, Serdar Sarıakçalı, Ahmet Aygün, CHP Sarıyer Grup Başkan Vekili Nizamettin Günel ve Meclis Üyeleri, CH Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, birim müdürleri ve Sarıyer Belediyesinin kahramanları işçiler katıldı.

Kurban yemeği duasından sonra başkan geleneksel konuşmasını yaptı. Bu yıl özellikle Corona Virüs’le mücadele nedeni ile uyarılarda bulundu.

Başkan Şükrü Genç, Öncelikle her ne kadar belediye bütçesinden de olsa kurban alımında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu kurban yurttaşlarımızın parasıyla alınıyor. Allah niyetimizi kabul etsin. Sarıyer Belediyesi kurban yemeğimiz artık gelenekselleşti. Kurban kesmek en büyük ibadetlerden biri olarak kabul ediliyor. Paylaşmak da İslamiyet’in ve geleneklerimizin olmazsa olmazıdır. Fakat öncelikle ibadetin ne olduğunu iyi anlamak lazım. Ne kadar ibadet ederse et kalbin temiz değilse yaptığın ibadetlerin pek bir anlamı yok. İlk olarak için güzel olacak. Ardından da inandığın değerlere göre hareket edeceksin” ifadelerini kullandı.

Maalesef Covid-19 pandemisi devam ediyor.Son günlerde de vaka sayısı artıyor. Herkes sorumluluğunun farkında olmalı ve ona göre davranmalı. Bilime inanmalıyız ve uyulması gereken kuralları harfiyen yerine getirmeliyiz. Bu süreçte kendi sağlığımız kadar karşımızdaki insanın sağlığı da çok önemli. Çünkü siz ne kadar korunursanız korunun karşınızdaki sizin kadar önlem almıyorsa ve virüs taşıyorsa sizi hasta yapma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden toplumsal sağlık vurgusunu bir kez daha yapmak istiyorum” diye konuştu.