Son Dakika Haberler

SARIYER BELEDİYESİ İMAR BARIŞINI ANLATIYOR

SARIYER BELEDİYESİ İMAR BARIŞINI ANLATIYOR
Okunma : 132 views Yorum Yap

Zekeriyaköy Komşular Birliği ve Uyum Sitesi Bilgilendirme Toplantıları

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ve ekibi Zekeriyaköy mahallesinde “İmar Barışı’ndan” faydalana bilecek olan ve etkisi olmayan siteler ve villa sahiplerine detaylı bilgi vererek açıklamalar yapıyorlar.

İmar Barışının kazanımları ve eksik bilgi sayesinden yanlış yönlendirmeler yapıldığı, Kulakdan dolma bilgilerin, efsane dedikoduları Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ve Ekibi ve belediyenin birim müdürleri ile birlikte halka anlatıyor.

Sarıyer’de ortak yaşam ve sürecin etkileri konusunda Sarıyer Belediyesi, “İmar Barışı” bilgilendirme toplantılarına Zekeriyaköy Komşular Birliği ve Uyum Sitesi sakinleri ile devam etti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çevre ve şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile yapılan İmar Barışı toplantısında yasada uygulanabilirlik esasında eksiklik olduğu ve Teknik kadromuz bu toplantıda uygulamada neler olması gerektiği konusunda birçok belediyeden iyi olduğunu belitti.

İstanbul’un belediyelerinden en tecrübeli kadroya sahip belediyesi olan Sarıyer’de 27 yıldır görev yapan Sevgi Atalay, Zekeriyaköy Komşular Birliği’nde yapmış olduğu açıklamada “İmar Barışı” düzenlemesinden halkımız yararlanacak, fakat bu yasanın dışında Belediye İmar Müdürlüğüne müracatınızla bazı konutlar belediyeye müracaat ettiğinde, durumları incelendiğinde yeni düzenleme ile farklılıklar olacaktır dedi.

2. Toplantı Uyum Sitesi’nde gerçekleşti.

Uyum Sitesi 700 mal sahibi ile Kooperatif arasında süren temas, Kensel dönüşüm durumu ve yıllardır boş ve yarım bırakılmış bina, ve borçlar konusunda çözüm aradılar. Yurttaşlar her türlü istekleri konusundan başkan ile soru -cevap şeklinden görüşmede taleplerini dile getirdiler.